Microsoft zamyka fiński oddział odpowiedzialny za smartfony

Microsoft zamyka fiński oddział odpowiedzialny za smartfony

Microsoft zamyka fiński oddział odpowiedzialny za smartfony
Źródło zdjęć: © Getty Images
12.07.2016 12:13, aktualizacja: 12.07.2016 15:02

Microsoft potwierdził zamknięcie oddziału odpowiedzialnego za produkcję smartfonów. Pracę w Finlandii straci ponad tysiąc osób.

Cięcia w zatrudnieniu firma zapowiadała jeszcze w maju 201. r. Ogłoszono wtedy, że pracę straci w sumie 1 850 pracowników zatrudnionych przy pracy nad urządzeniami mobilnymi. Znaczną część z nich - 1 350 osób pracuje w fińskim oddziale firmy.

Kiedy w 201. r. amerykański gigant branży IT zapłacił aż 7,2 mld dolarów za mobilny biznes oraz patenty Nokii, zanosiło się na sporą ofensywę na rynku urządzeń mobilnych. Niestety, pomimo wprowadzenia na rynek wielu nowych słuchawek, Microsoft nie przekonał do siebie zbyt wielu klientów.

Udziału w rynku okazał się bezlitosny dla firmy z Redmond. W pierwszym kwartale 201. udział wyniósł 2,5 proc. zaś Android w tym samym czasie miał wynik 78,8 proc. Pomimo tego, smartfony z systemem Windows Mobile to zaledwie 1 procent urządzeń mobilnych na całym świecie.

Część specjalistów doszukuje się takiego obrotu sprawy w zbyt późnym wejściu na rynek smartfonów oraz zbyt małą liczbą popularnych aplikacji na urządzenia przenośne Lumia. Podobny problem był jednym z głównych powodów kłopotów, które dotknęły kanadyjską markę BlackBerry - niewielka liczba aplikacji była jedna z przyczyn niepowodzenia systemu operacyjnego BB10.

Źródło: BBC

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)