Microsoft zaliczył znakomity kwartał

Microsoft zaliczył znakomity kwartał
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.01.2013 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartym kwartale kalendarzowym 2012 roku Microsoft odnotował 21,46 miliarda dolarów przychodów, co przekłada się na zysk netto w wysokości 6,38 miliarda dolarów. Rok temu, w analogicznym kwartale, było to 6,62 miliarda dolarów. Mimo nieznacznego spadku, i tak jest to wartość wyższa niż oczekiwano.

- _ Nasza wielka i śmiała ambicja na wymyślenie Windows od nowa, a także premiera Surface’a i Windows Phone 8, wywołała wciąż rosnący entuzjazm u naszych klientów i okazały się niesłychaną szansą na wykazanie się naszym partnerom i zewnętrznym deweloperom. Nowe urządzenia z Windows, w tym Surface Pro, a także nowy Office, które lada moment pojawią się na rynku, będą napędzać zainteresowanie ekosystemem Windows i pomogą w popularyzacji naszego oprogramowania, które jest uwielbiane przez ludzi i potrzebne przedsiębiorcom _ –. czytamy w oświadczeniu prasowym Steve’a Ballmera, przy okazji publikacji sprawozdania finansowego. Microsoft ma być z czego zadowolony, zysk netto jest wysoki i powyżej wszystkich prognoz.

Dział Windows odnotował 5,9 miliarda dolarów przychodu, czyli o 2. procent więcej niż rok temu w analogicznym kwartale. Dział zajmujący się rozwiązaniami dla firm odnotował 5,691 miliarda dolarów przychodu, o 10 procent mniej niż rok temu. Dział rozrywki i urządzeń, czyli przede wszystkim Xbox, odnotował 3,772 miliarda dolarów przychodu, o 11 procent mniej niż rok temu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Czy wiesz ile można zarobić na filmie na YouTube?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)