Microsoft załatał dziurę w Windowsie, o której jako pierwszy poinformował Google

Microsoft załatał dziurę w Windowsie, o której jako pierwszy poinformował Google
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.11.2016 12:24, aktual.: 10.11.2016 15:53

Microsoft wypuściła łatkę, która usuwa krytyczną lukę w systemie Windows. Aktualizacja jest dostępna dla użytkowników systemu Windows 10, jak również Windows Vista, 7 i 8.1.

31 października zespół ds. bezpieczeństwa Goolgle przekazał światu informację o poważnej dziurze w systemach Windows. 10 dni wcześniej o tej wadzie został poinformowany sam Microsoft, jednak jego programiści nie zdołali w tym czasie wypuścić łatki. Podanie przez Google'a informacji o tak poważnej podatności na ataki do wiadomości publicznej, zostało przez Microsoft skrytykowane jako stwarzanie dodatkowego zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników. Informatycy Microsoftu wypuścili łatkę dopiero 8 listopada.

Obraz
© WP.PL

Aby upewnić się czy twój system jest uaktualniony, kliknij przycisk menu Start, następnie wybierz „Wszystkie Programy” i na końcu „Windows Update”. Powinno otworzyć się okno, w którym możesz zarządzać aktualizacjami. Częste aktualizowanie systemu i programów to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie się przed atakami hakerów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)