Microsoft wycofuje się ze swojej obietnicy - nie będzie miliarda urządzeń z Windows 10

Microsoft wycofuje się ze swojej obietnicy - nie będzie miliarda urządzeń z Windows 10
Źródło zdjęć: © chip.pl

17.07.2016 12:00, aktual.: 17.07.2016 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W kwietniu 2015 roku Microsoft za pośrednictwem Terry?ego Myersona oświadczył, że Windows 10 za dwa do trzech lat będzie zainstalowany na miliardzie urządzeń. Minął rok i.. Microsoft stwierdza, że tak się nie stanie.

Windows 10 miał bardzo udaną premierę i już teraz pod jego kontrolą pracuje 350 milionów urządzeń. Jednak już teraz firma zdała sobie sprawę, że nie osiągnie swojego celu. Dalej aktualne są dążenia do funkcjonowania systemu na miliardzie urządzeń, ale władze przyznają, że zajmie to więcej czasu, niż się spodziewano. Skąd błąd w szacunkach?

Microsoft tłumaczy, że przyczyną tej pomyłki były zbyt optymistyczne założenia, co do obecności Windows 10 na telefonach komórkowych. System ten, przynajmniej na razie, sprzedaje się na nich w relatywnie niewielkich ilościach, znacznie poniżej oczekiwań. Co więcej, radzi sobie na rynku jeszcze gorzej od jego poprzednika, systemu Windows Phone.

Niedawno niektórzy użytkownicy starszych wersji systemu Windows, mieli "przyjemność" zobaczyć nową formę zachęty do bezpłatnej aktualizacji do Windows 10. Na pełnym ekranie. Po 29 lipca (ostatni dzień bezpłatnej aktualizacji systemów starszych do Windows 10), tempo przejmowania rynku przez nowy system spadnie - i to znacząco. Więc nie tylko użytkownikom starszych wersji systemu kończy się czas. W drugą stronę - kończy się on też samemu Microsoftowi.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Odszedł z pracy by łapać Pokemony...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)