Microsoft: wkrótce cała gama aplikacji webowych

Microsoft: wkrótce cała gama aplikacji webowych

Microsoft: wkrótce cała gama aplikacji webowych
Źródło zdjęć: © Microsoft
09.12.2008 09:30, aktualizacja: 09.12.2008 10:44

Już wkrótce Microsoft udostępni szeroką gamę swoich produktów w wersji webowej. Wśród nich znajdzie się m.in. pakiet Office. Takie oprogramowanie stworzy nowy rodzaj oferty, która ma być odpowiedzią na panującą sytuację ekonomiczną.

Taka informacja została podana przez samego szefa działu biznesowego Microsoftu, Stephena Elopa. Według niego za 5 lat połowa usług z wykorzystaniem serwerów Exchange czy pakietu SharePoint będzie świadczona w modelu cloud computingu.

Już wkrótce mają być dostępne wersje on-line takich programów jak Word czy Excel. Oprócz tego na rynku pojawią się bezpłatne odpowiedniki komercyjnych wersji - będą w nich wyświetlane reklamy, co ma pokryć koszt wdrożenia i utrzymywania takich usług. Gama dostępnych rozwiązań licencyjnych będzie szeroka i będą się na nie składać m.in. tradycyjny wykup licencji, wyświetlanie reklam czy dostęp abonamentowy. Pod tym względem już niedługo możemy spodziewać się nowych form licencjonowania oprogramowania Microsoftu.

Elop nie podał dokładnej daty wprowadzenia nowego rodzaju oprogramowania na rynek, zapowiedział jednak, że sporej liczby nowości w tym zakresie należy spodziewać się w 2009 r. Stwierdził on również, że nawet najprostsze, bezpłatne wersje aplikacji swoimi możliwościami będą znacznie przewyższać ofertę Google i proponowanych przez tę firmę narzędzi Google Apps.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)