Microsoft uruchomił Office Web Apps

Microsoft uruchomił Office Web Apps

Microsoft uruchomił Office Web Apps
Źródło zdjęć: © Microsoft
10.06.2010 15:16, aktualizacja: 10.06.2010 15:46

Jeszcze przed 16 czerwca, czyli rozpoczęciem sprzedaży pakietu Office 2010, Microsoft oddał do użytku gotową wersję sieciowych wariantów aplikacji Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

Według informacji producenta zestaw Office Web Apps działa nie tylko w Internet Explorerze, ale także w przeglądarkach Firefox i Safari. I faktycznie –. próbna edycja dokumentów prowadzona z poziomu Firefoksa działającego w Linuksie przebiegała bez zakłóceń. Jedyne, co psuje pierwsze wrażenie, to mieszany, polsko-angielski interfejs użytkownika, widoczny np. w sieciowym wariancie Excela.

Obraz
© Sieciowy wariant Worda uruchomiony w Firefoksie działającym w systemie Linux (fot. Microsoft)

Office Web Apps bazują na desktopowych aplikacjach pakietu MS Office 2010. ale nie obsługują wszystkich ich funkcji. Przykładowo, Word w wersji online nie pozwala wyświetlać ani edytować spisów treści oraz przypisów. Po otwarciu dokumentu zawierającego takie elementy pojawi się stosowny komunikat, a wraz z nim przycisk, który umożliwi przeprowadzenie edycji pliku za pomocą biurkowego odpowiednika programu – o ile będzie on zainstalowany na komputerze (uda się to zresztą również z Wordem 2007).

Tak jak w przypadku konkurenta – usługi Google Dokumenty i Arkusze – pliki przechowywane na serwerze można udostępniać i edytować zespołowo (a w programach Excel i OneNote nawet równocześnie pracować nad tym samym materiałem). Do skorzystania z usługi wymagane jest darmowe konto Windows Live, po założeniu którego użytkownik otrzymuje do dyspozycji 25 GB przestrzeni dyskowej na serwerach Microsoftu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)