Microsoft uruchamia usługę biurową do pracy w Facebooku

Microsoft uruchamia usługę biurową do pracy w Facebooku22.04.2010 16:10
Microsoft uruchamia usługę biurową do pracy w Facebooku
Źródło zdjęć: © Microsoft

Przy okazji organizowanej przez Facebooka konferencji f8 koncern Microsoft uruchomił nową usługę internetową, która jako aplikacja integruje się z serwisem społecznościowym

Przy okazji organizowanej przez Facebooka konferencji f8 koncern Microsoft uruchomił nową usługę internetową, która jako aplikacja integruje się z serwisem społecznościowym.

Docs.com pozwala użytkownikom Facebooka tworzyć dokumenty Worda, arkusze Excela i prezentacje PowerPointa za pośrednictwem Sieci oraz udostępniać je znajomym bądź innym członkom społeczności do przeglądania lub edycji. Będzie też możliwość zamieszczania istniejących dokumentów z poziomu mającego się pojawić w czerwcu pakietu Office 2010 albo edytowania ich w Wordzie, Excelu i PowerPoincie 201. bezpośrednio na Pulpicie.

288756125044914323
© (fot. Microsoft)

Docs.com bazuje na sieciowej wersji microsoftowego pakietu Office 201. (Web Apps), która w postaci usługi powinna zostać uruchomiona w tym roku. Aplikacje online mają się płynnie integrować z interfejsem Facebooka, dzięki czemu zamieszczane dokumenty będą prezentowane tak samo, jak to się teraz odbywa w Facebooku ze zdjęciami lub klipami. Znajomi będą mogli wspólnie omawiać dokumenty, a w specjalnym widoku komunikatów dowiadywać się o wprowadzonych modyfikacjach.

Obecnie serwis Docs.com ma jeszcze status wersji beta i jest osiągalny tylko dla wybranych użytkowników. Osoby chcące wypróbować usługę mogą wpisać się na listę oczekujących.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)