Microsoft udostępnia Office wszędzie, dla każdego i ZA DARMO

Microsoft udostępnia Office wszędzie, dla każdego i ZA DARMO

Microsoft udostępnia Office wszędzie, dla każdego i ZA DARMO
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.11.2014 10:56, aktualizacja: 07.11.2014 11:46

Microsoft ogłosił kolejne zmiany w ofercie Office, mające na celu szerokie udostępnienie zawartych w niej aplikacji przy zapewnieniu spójnego interfejsu dla różnych platform. Firma udostępnia nową aplikację Office na iPhone, zaktualizowaną na iPad, a także wersję testową aplikacji Office dla tabletów z systemem Android. Co więcej, użytkownicy tych platform będą mogli tworzyć i edytować dokumenty Office nie mając subskrypcji.

_ "Za każdym razem, kiedy ktoś ma pomysł albo inspirację, chcemy umożliwić podjęcie działań" - _powiedział John Case, Wiceprezydent ds. Office, Microsoft. _ "Z ponad miliardem użytkowników pakietu Office na całym świecie, ponad 40 milionami pobrań wersji na iPada, to oczywiste, że aplikacje Office są tym, czego ludzie potrzebują żeby wykonywać pracę." _

Od dzisiaj, użytkownicy iPhone'ów i tabletów opartych na Androidzie mogą korzystać z tych samych możliwości i interfejsu, którymi już cieszą się osoby z pakietem Office dla iPada. Teraz niemal wszyscy będą mogli wykonywać swoją pracę szybciej i efektywniej. Oto szczegóły ogłoszonych dziś zmian:

- Nowe aplikacje Office dla iPhone (Office for iPhone) Word, Excel i PowerPoint oferują taki sam interfejs jak ma to miejsce w przypadku aplikacji na tablety iPad i są zoptymalizowane dla telefonów iPhone. Użytkownicy mogą pobierać aplikacje już od dzisiaj.

- Aktualizacja pakietu aplikacji Office dla iPad (Office for iPad) dla Word, Excel i PowerPoint.

- Wersja testowa aplikacji Office dla Android (Preview Office apps for Android tablet) daje możliwość używania aplikacji Word, Excel i PowerPoint użytkownikom tabletów z Androidem. Użytkownicy mogą zapisać się do testów wersji Preview już od dzisiaj. Dostępność przewidywana jest na początku 2015 roku.

- Począwszy od dzisiaj, użytkownicy iPhone, iPad i Android mogą tworzyć i edytować materiały Office bez subskrypcji.

Firma zaprezentowała również szersze spojrzenie na nowy "zoptymalizowany pod dotyk" Office dla Windows 10. Szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

Pełna funkcjonalność z Office 365

Klienci otrzymają pełnowartościowy oraz kompletny zestaw funkcji dzięki subskrypcji Office 365, w tym 1TB danych na dysku OneDrive ? już wkrótce z nieograniczoną pojemnością. Dzięki subskrypcji, klienci mogą dołączyć do społeczności liczącej ponad 7.1 mln aktywnych abonentów pakietu Office 365 Home i Office 365 Personal oraz odblokować pełną moc Office na każdym posiadanym urządzeniu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: AllPlayer 6.0 już dostępny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)