Microsoft Technology Summit 2009 - dzień drugi

Microsoft Technology Summit 2009 - dzień drugi

Microsoft Technology Summit 2009 - dzień drugi
Źródło zdjęć: © Microsoft
01.10.2009 13:30, aktualizacja: 02.10.2009 10:12

W drugim dniu konferencji Microsoft Technology Summit 2009 uczestnicy mogli wziąć udział w blisko 50 sesjach tematycznych, skorzystać z wiedzy ekspertów czy samemu przetestować najnowsze produkty Microsoftu

W porannym bloku konferencji rodzynkiem dla programistów była sesja "Windows 7 dla deweloperów". Bartłomiej Zass omówił w niej szczególnie przydatne dla deweloperów cechy nowego systemu.

Obraz

Z Windows 7 związana była też sesja "Dziesięć aspektów scentralizowanego zarządzania Windows 7 w Twoim środowisku", na której omówiono zarządzanie stacjami klienckimi Windows. Oprócz innych sesji, w tej turze można było wybrać jeszcze zagadnienia związane z modelowaniem architektury w "Visual Studio 2010", jedną z sześciu sesji poświęconych temu narzędziu dla programistów.

Po przerwie zaplanowano m.in. sesję dla administratorów "Monitorowanie środowiska IT za pomocą SCOM R2", dla menadżerów "Licencjonowanie i zarządzanie oprogramowaniem. Zasady i procedury", a dla osób chcących poznać tajniki i zastosowania Windows Server "Co jest w paczce od Microsoft? Wykorzystanie technologii wbudowanych w Windows Server".

W kolejnej turze prezentacji sporo słuchaczy przyciągnął wykład "Great interop swindle", podczas którego starano się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób korzystając z usługi katalogowej Active Directory można zbudować usługi uwierzytelniania w świecie różnych platform IT. Konferencję zakończyła podsumowująca Sesja Generalna.

Konkursy i nagrody

W drugim dniu konferencji wiele osób korzystało z możliwości porozmawiania z ekspertami Microsoftu, ich punkty informacyjne były też oblegane pierwszego dnia. Tłumy kłębiły się przy stoiskach partnerów koncernu Redmond, bowiem był to ostatni dzwonek, by wypełnić ankiety i wziąć udział w losowaniu cennych nagród, m.in. laptopa.

Szczególnego rodzaju nagroda przypadła zwycięzcy konkursu Speaker Idol, który polegał na wygłoszeniu krótkiej prezentacji na tegorocznej edycji MTS 2009. Wystąpienia były oceniane, a zwycięzca Tomasz Wiśniewski z Katowic wystąpi jako prelegent w następnej polskiej edycji Microsoft Technology Summit. Prócz tego otrzymał Office 2007 Professional PL oraz Laptop Acer Aspire one D150.

W trakcie tegorocznego MTS na kilkudziesięciu sesjach starano się pokazać możliwości współdziałania całej platformy Microsoftu. Dla użytkowników cenne było to, że mogli zapoznać się z technologiami koncernu z Redmond, zanim jeszcze trafią one na rynek, wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami czy omówić interesujące ich zagadnienia z ekspertami firmy. Dobrze zorganizowana impreza

Uczestnicy MTS 200. mogli wybierać spośród kilkudziesięciu wykładów podzielonych na 13 obszarów tematycznych. Dotyczyły one architektury, bezpieczeństwa, wirtualizacji czy zarządzania środowiskiem IT i informacją. Warto odnotować, że sesje prowadzili nie tylko pracownicy Microsoftu, ale także partnerzy firmy. W sumie w trakcie konferencji można było posłuchać aż 75 ekspertów. Nie zabrakło też sesji w języku angielskim.

Na podkreślenie zasługuje bardzo dobra organizacja konferencji, co chwalili uczestnicy - zarówno w warstwie informacyjnej, jak i przeżyć kulinarnych zaserwowanych przez organizatorów. Jedyną trudnością był wybór sesji - o jednej godzinie odbywały się dwa lub więcej spotkania, w których uczestnicy chcieli wziąć udział. Wiele osób deklarowało udział w MTS w 201. roku.

Serwis poświęcony tegorocznej edycji Microsoft Technology Summit znajduje się pod adresem http://www.mts2009.pl

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)