Microsoft Teams nie działa w przeglądarce Internet Explorer 11 – zakończono wsparcie

Microsoft Teams nie zadziała w IE11
Microsoft Teams nie zadziała w IE11
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek

30.11.2020 16:50, aktual.: 02.03.2022 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularny komunikator Microsoft Teams od 30 listopada 2020 roku nie działa w parze z leciwą przeglądarką Internet Explorer 11. Microsoft kończy wsparcie takiego tandemu; czas zmienić przeglądarkę, bądź zrezygnować z korzystania z webowej wersji komunikatora.

Microsoft Teams w dobie popularności pracy zdalnej to jedna z lepiej znanych każdemu aplikacji. Komunikator jest bardzo często aktualizowany, a na początku pandemii koronawirusa został szybko przystosowany do nagłego wzrostu zainteresowania ze strony użytkowników.

Serwis MSPowerUser przypomina tymczasem, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft zakończył wsparcie Teams w przeglądarce Internet Explorer 11. Choć w domowych zastosowaniach jest to archaiczny program, a znakomita większość internautów korzysta z Chrome'a, to w specyficznych zastosowaniach zawodowych Internet Explorer wciąż bywa popularny, przez co niektórzy użytkownicy mogą być zaskoczeni.

Zobacz też:

Od 30 listopada aplikacja webowa uruchomiona w przeglądarce Internet Explorer 11 nie działa, ale można sobie z tym poradzić co najmniej na dwa proste sposoby. Po pierwsze na potrzeby Teams można skorzystać z innej przeglądarki. W Windows 10 na przykład, domyślnie dostępny jest stale zyskujący popularność Microsoft Edge (bazujący na silniku Chromium, tak samo jak Google Chrome, a przez to zbliżony w obsłudze).

Druga opcja to instalacja desktopowej aplikacji Microsoft Teams, którą można znaleźć na przykład w katalogu dobreprogramy.pl. Pozwala na komunikację w pracy bez względu na wykorzystywaną przeglądarkę. Obsługa jest zbliżona do aplikacji webowej, a ponadto dostępnych jest więcej opcji. Dla formalności warto też pamiętać o mobilnej wersji Microsoft Teams. Jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS-a.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)