Microsoft: Steve Ballmer nie wie co mówi - nowego Xboksa nie będzie

Microsoft: Steve Ballmer nie wie co mówi - nowego Xboksa nie będzie

Microsoft: Steve Ballmer nie wie co mówi - nowego Xboksa nie będzie
19.06.2009 20:30, aktualizacja: 19.06.2009 20:44

Steve Ballmer i Aaron Greenberg, dyrektor dywizji Xboksa, mają odmienne zdanie co do przyszłorocznych planów Microsoftu związanych z konsolą. Prezes Microsoftu powiedział, że w 2010 doczekamy się premiery nowej wersji platformy. Kilka godzin później dyrektor odpowiedzialny za tę markę stwierdził, że wypowiedź szefa była zwykłą pomyłką. Obie deklaracje powiązane są z rewolucyjnym projektem Natal zaprezentowanym podczas targów E3.

Microsoft w jeden dzień przedstawił dwa odrębne stanowiska w sprawie nowej generacji konsoli Xbox.

Steve Ballmer powiedział podczas wystąpienia na forum Executives Club of Chicago, że w 2010 roku doczekamy się premiery nowego Xboksa z wbudowaną kamerą oraz podzespołami i oprogramowaniem wymaganymi do uruchomienia Projektu Natal (zobacz: "Ty jesteś kontrolerem". Kilka godzin później Aaron Greenberg, dyrektor generalny dywizji Xboksa, opublikował oświadczenie prasowe, w którym "sprostował" tę informację.

Obraz
© CEO Microsoft Steve Ballmer (fot. IDG)

Greenberg w oficjalnym oświadczeniu stwierdził, że Microsoft nie jest nawet w połowie drogi do przygotowania nowej generacji konsoli Xbox. Dyrektor dodał, że firma wszystkie swoje plany - również te dotyczące Projektu Natal wiąże wyłącznie z Xboksem 360. który według jego słów "ma z powodzeniem jeszcze przynajmniej przez dekadę służyć graczom i użytkownikom domowym".
W komunikacie Greenberga znalazła się również wyraźna deklaracja, że Projekt Natal to oddzielny produkt, który przeznaczony będzie dla Xboksa 360. Wszyscy, którzy mają konsolę w domu, będą mogli bez problemu bawić się możliwościami tego rozwiązania.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)