Microsoft skierował SQL Server 2008 do produkcji

Microsoft skierował SQL Server 2008 do produkcji

Microsoft skierował SQL Server 2008 do produkcji
07.08.2008 18:32, aktualizacja: 08.08.2008 09:44

Microsoft podał do wiadomości, podczas konferencji Wednesday, że SQL Server 2008 osiągnął status RTM ( Release to Manufacturing ), co oznacza, że produkt skierowany został do produkcji. Wraz z nową wersją aplikacji wydano także jej edycję Web.

SQL Server 2008 znajdował się w fazie betatestów od ponad roku i prace nad oprogramowaniem zostały właśnie ukończone. Microsoft udostępnił już produkt posiadaczom subskrypcji programów MSDN oraz TechNet. Wersja ewaluacyjna dla wszystkich zainteresowanych udostępniona ma być jeszcze dziś.

Microsoft SQL Server 2008 to nowy system do zarządzania i analizy danych. SQL Server 2008 oferuje nowe, rozbudowane możliwości, takie jak efektywne zarządzanie w oparciu o reguły, audyty, obsługa bardzo dużych hurtowni danych, dane geograficzne i przestrzenne oraz zaawansowane usługi raportowania i analizy. SQL Server 2008 jest bezpieczną, efektywną i inteligentną platformą niezbędną do obsługi aplikacji o znaczeniu krytycznym dla działalności firmy.

Baza danych Microsoftu udostępniona została w sześciu edycjach, każda dopasowana do preferencji i wymagań odrębnego segmentu odbiorców:

Compact / Express / Web / Standard / Enterrprise / Workgroup

Nowa wersja SQL Server 2008 - Web została wydana po raz pierwszy wraz z tą edycją produktu Microsoftu. Skierowana jest do przedsiębiorstw hostujących dane. Zawiera narzędzia niezbędne wsparciu niskobudżetowych, wielkoskalowych aplikacji Webowych oraz środowisk przechowywania danych.

Podczas spotkania Wednesday Microsoft przekonywał zaproszonych gości o korzyściach płynących z wdrożenia nowego SQL Servera podając 10 konkretnych przyczyn przemawiających za adaptacją nowej wersji w środowisku korporacyjnym, mowa m.in. była o lepszej skalowalności nowej edycji oraz wzrostu wydajności. Gigant z Redmond powiedział także, iż opinie otrzymywane od użytkowników starszej edycji programu pozytywnbie wpłynęły na rozwój programu. Pozwoliło to rozwinąć nową wersję aplikacji bazodanowej w przeciągu zaledwie trzech lat.

W oficjalnej notce prasowej Microsoft pochwalił się także kilkoma wielkimi przedsiębiorstwami testującymi SQL Server 2008, m.in. były to Xerox, Siemens, Fidelity Investments czy Clear Channel Communications. Kampania reklamowa nowej wersji produktu opatrzona została trzema słowami: inteligentny, zaufany i produktywny.

Microsoft mówi także, iż nowy SQL Server 2008 to nie tylko ulepszona baza danych, lecz także centralne repozytorium dla Microsoftowego modelu strategii zarządzania danymi oraz inteligentnego biznesu w firmie.

Użytkownicy starszych edycji SQL Server chcący wdrożyć najnowszą wersję oprogramowania powinni zainteresować się narzędziem Microsoft SQL Server 2008 Upgrade Advisor - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=f5a6c5e9-4cd9-4e42-a21c-7291e7f0f852&displaylang=en.

Więcej informacji: oficjalna strona Microsoft SQL Server 2008 - http://www.microsoft.com/sqlserver/2008/en/us/default.aspx ( w j. ang. )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)