Microsoft: Silverlight 3 i 4 zrewolucjonizuje świat RIA

Microsoft: Silverlight 3 i 4 zrewolucjonizuje świat RIA

05.02.2009 09:30

Kolejne odsłony platformy RIA Microsoftu - Silverlight, dadzą użytkownikom zupełnie nowe możliwości - powiedział Scott Guthrie, menadżer projektu. Szczegóły gigant z Redmond przekaże podczas konferencji MIX 09.

Trzecia wersja Silverlighta została zapowiedziana wraz z premierą drugiej odsłony środowiska. Ma ona wspierać wideo zakodowane z użyciem H.264 oraz akcelerację sprzętową 3D. Poza tym ma wprowadzać usprawnienia z zakresu interoperacyjności z narzędziami webowymi ( Visual Studio oraz Web Developer ), których głównym celem ma być uproszczenie procesu integracji multimediów z aplikacjami opartymi na Silverlight.

Pierwsza beta Silverlighta 3 zostanie zaprezentowana najpewniej na zbliżającej się konferencji MIX 09, w Los Angeles. Wtedy też poznamy nowe funkcje platformy Microsoftu. Warto dodać, że na tym polu Redmond jest cały czas w tyle za Adobem. Jego Flash dysponuje o wiele większymi możliwościami i jest bardziej popularny. Ostatnio Adobe podało informację, że jego Aira pobrało już 100 milionów użytkowników. Microsoft skwitował to następująco: Silverlight ma setki milionów pobrań. Nie zmienia to faktu, że technologia Microsoftu jest nadal niszowa.

A jaki będzie Silverlight 4? O nim na razie nic nie wiemy. Być może pewne informacje zostaną ujawnione także na konferencji MIX 09. Jednak biorąc pod uwagę, że nie ma nawet pierwszej bety Silverlighta 3, to Microsoft pewnie niechętnie będzie się dzielił wewnętrznymi informacjami.

Warto przeczytać: artykuł "Silverlight 2.0 - próba dogonienia Flasha - http://www.pcworld.pl/artykuly/60358/silverlight.2.html"

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)