Microsoft przestaje produkować Xboxa 360. Prawdopodobnie niedługo pokaże nową konsolę

Microsoft przestaje produkować Xboxa 360. Prawdopodobnie niedługo pokaże nową konsolę21.04.2016 11:21
Microsoft przestaje produkować Xboxa 360. Prawdopodobnie niedługo pokaże nową konsolę

Microsoft ogłosił zakończenie produkcji swojej popularnej konsoli do gier - Xbox 360. Od daty premiery, która miała miejsce w 2005 roku, amerykański koncern sprzedał na całym świecie ponad 80 mln egzemplarzy tego urządzenia. Skąd decyzja o zaprzestaniu produkcji?

- Mimo że mieliśmy niesamowite wyniki, realia wytwarzania produktu, który ma ponad 1. lat, zaczynają nam ciążyć. Dlatego podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu produkcji nowych konsol Xbox 360 - tłumaczy Phil Spencer, szef oddziału Microsoftu ds. Xboxa.

Xbox 360 był główną konsolą do gier Microsoftu aż do 2013 roku, kiedy to zaprezentowano nową wersję urządzenia - Xbox One. Firma poinformowała w komunikacie opublikowanym na blogu, że nadal będzie jednak sprzedawać akcesoria i części do tego urządzenia. Dodatkowo zapewni wsparcie techniczne dla klientów. Dostępne będą również usługi online - Xbox Live.

Poziom sprzedaży konsol poprzedniej generacji, Xbox 36. i PlayStation 3 od Sony spadał od dłuższego czasu, ponieważ użytkownicy rezygnowali z nich na rzecz nowszych modeli. To na nie trafiają w końcu najnowsze gry, często na wyłączność tylko dla jednego producenta.

Microsoft dodał, że gry dla Xbox 36. będą dostępne i sprzedawane aż do czasu wyczerpania zapasów.

Jedna era się kończy, druga zaczyna - czy i w tym przypadku to powiedzenie znajdzie pokrycie w rzeczywistości? Mówiąc jaśniej, czy Microsoft pokaże nową konsolę na targach E3 w czerwcu? To tylko plotka, ale warto o niej wspomnieć. Na forum _ NeoGAF _ i na portalu _ The Verge _ pojawiły się informacje, które wskazują na to, że istnieją spore szanse, aby podczas tegorocznych targów E3. Microsoft pokazał nam swoje nowe dzieło.

Wszyscy bardzo uważają na to, żeby nie nazwać nowej konsoli Sony, Playstation NEO, _ nową generacją _, ale nie dajcie się zmylić - wyścig pomiędzy Sony a Microsoftem (i Nintendo) już się rozpoczął i producenci pracują obecnie nad nowym sprzętem do grania.

Jeden z użytkowników forum _ NeoGAF _ dotarł do wniosku, który Microsoft złożył do amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) i do jej brazylijskiego odpowiednika ANATEL. W dokumentach opisane jest urządzenie, które może okazać się "Xboxem 1,5". Kolejnym śladem nowej konsoli Microsoftu są doniesienia opublikowane na portalu _ The Verge _, z których wynika, że Microsoft testuje obecnie kilka prototypów swojej nowej konsoli.

Oczywiście samo istnienie prototypów nie jest żadnym przełomem w sprawie - zaprojektowanie nowej konsoli zajmuje wszak kilka lat, więc nic dziwnego, że Microsoft zajmuje się tym już teraz. Faktem, który jednak zwrócił naszą uwagę jest to, że umowa NDA (czyli dokument, który podpisuje się po to, żeby nie zdradzić czegoś przedwcześnie) dołączona do wniosku FCC kończy się kilka dni po zaplanowanej konferencji Microsoftu podczas tegorocznych targów E3.

słk

PAP / chip / the verge

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)