Microsoft pozwany o naciąganie klientów!

Microsoft pozwany o naciąganie klientów!
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

25.02.2008 13:30, aktual.: 25.02.2008 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański Sąd Federalny w Waszyngtonie wyraził zgodę, by pozew dotyczący sposobu, w jakim Microsoft reklamował komputery gotowe do współpracy z systemem Windows Vista, uzyskał status pozwu zbiorowego. Postępowanie w tej sprawie zainicjował jeden z klientów, rozczarowany faktem, że na komputerze z naklejką "Vista Capable" nie może korzystać z niektórych funkcji Visty.

W pozwie zarzucono Microsoftowi, że akcja promocyjna komputerów sprzedawanych z Windows XP, ale przygotowanych do obsługi Visty, wprowadzała konsumentów w błąd - chodzi o to, że "pecety" opatrzone logo "Designed for Windows XP. Vista Capable" nie były w stanie obsłużyć niektórych zaawansowanych funkcji Visty ( np. interfejsu Aero ). Komputery z takimi oznaczeniami pojawiły się w sprzedaży na krótko przed premierą Visty - Mictosoft i producenci sprzętu chcieli w ten sposób podkreślić, że choć dany komputer sprzedawany jest obecnie z XP, to bez problemu poradzi sobie również z obsługą Visty ( pisaliśmy o tym już w tekście "Microsoft cierpi za logo "Vista Capable" - http://www.pcworld.pl/news/140153.html ).

Obraz
© Sporne oznaczanie komputerów, mających jakoby spełniać wymagania Windwos Vista. (fot. Microsoft)

Teraz pozew ten uzyskał oficjalny status pozwu zbiorowego ( oznacza to, że do grona poszkodowanych zaliczono nie tylko osobę, która złożyła pierwotny pozew, ale całą społeczność konsumentów, którzy mogli ucierpieć w wyniku działań koncernu ). Prawnicy Microsoftu na razie nie komentują decyzji sądu - oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane po tym, jak koncern zapozna się z uzasadnieniem orzeczenia.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)