Microsoft potwierdza: koniec z grami na wyłączność dla Xbox One

Microsoft potwierdza: koniec z grami na wyłączność dla Xbox One07.07.2016 11:50
Microsoft potwierdza: koniec z grami na wyłączność dla Xbox One
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Podczas targów E3 usłyszeliśmy o nowej usłudze Microsoftu: Xbox Play Anywhere, dzięki której raz zakupioną grę gracze będą mogli uruchomić zarówno na konsoli Xbox One, jak i na pececie z zainstalowanym Windows 10. Media zaczęły wtedy spekulować, że nowa usługa Microsoftu oznacza koniec gier na wyłączność (tzw exclusive'ów) dla Xboxa One i... okazuje się, że tak właśnie będzie.

Potwierdził to wicedyrektor Microsoftu, Yusuf Mehdi, następującą wypowiedzią:

- Każdy nowy tytuł od Microsoft Studios będzie obsługiwał Xbox Play Anywhere i będzie również dostępny w sklepie Windows Store.

Oznacza to, że każda kolejna część takich serii jak _ Gears of War _ czy _ Halo _będzie dostępna zarówno na konsolę Microsoftu, jak i na pecety.

Jedyną możliwością pojawienia się gry na wyłączność dla Xbox One jest sytuacja, w której jakieś niezależne studio stwierdziłoby, że ich produkcja dostępna będzie tylko na konsolę Microsoftu, a firma zgodziłaby się na ten warunek. Jest to raczej mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że gigant z Redmond planuje wydać swoje gry, dostępne wcześniej tylko na konsole, również na peceta (zresztą już teraz możecie zagrać na pececie w nowe _ Gears of War _).

Takie podejście rodzi pytanie, jak dostępność gier na peceta, które wcześniej dostępne były tylko na konsolę Microsoftu, wpłynie na popularność samej konsoli?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Te smartfony na pewno dostaną Androida 7.0

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)