Microsoft ponownie w gronie Najlepszych Pracodawców w Polsce

Microsoft ponownie w gronie Najlepszych Pracodawców w Polsce
Źródło zdjęć: © Microsoft

21.04.2009 10:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz czwarty z rzędu firma Microsoft znalazła się w gronie Najlepszych Pracodawców
w rankingu przygotowanym przez Hewitt Associates, firmę doradztwa strategicznego. Microsoft znalazł się w pierwszej piątce najbardziej cenionych pracodawców w Polsce
w kategorii dużych firm. Wyniki badania, które oparte jest na opiniach pracowników firm, zostały ogłoszone 16. kwietnia br.

Celem badania jest nie tylko wyłonienie Najlepszego Pracodawcy, ale także zbadanie aktualnych postaw i opinii pracowników, jak również trendów na rynku pracy. W odróżnieniu do poprzednich edycji badania, w tym roku osobno oceniano przedsiębiorstwa małe i średnie oraz duże firmy.

„Wysoka pozycja w tegorocznej edycji badania oraz fakt, że Microsoft po raz czwarty znalazł się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce, świadczy o dużej identyfikacji pracowników z firmą”. – powiedziała Beata Wróblewska-Mazurkiewicz, dyrektor Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w polskim oddziale Microsoft. – „Niezwykle cieszą nas pozytywne oceny naszych pracowników, którzy są największą wartością dla Microsoft. Staramy się, aby nasza organizacja była przyjaznym i twórczym miejscem pracy, w którym nasi pracownicy mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia”.

„Microsoft konsekwentnie co roku utrzymuje swoją pozycję w czołówce Najlepszych Pracodawców w Polsce”. – powiedziała Magdalena Warzybok, menedżer projektu Badanie Najlepsi Pracodawcy w firmie Hewitt Associates. – „Pracownicy Microsoft bardzo wysoko oceniają reputację organizacji jako pracodawcy oraz jakość oferowanych przez firmę programów. Doceniają również ogromną samodzielność i wyzwania oraz elastyczność pracy".

Badanie prowadzone przez Hewitt Associates jest powszechnie znane w Europie i na całym świecie. Ranking Najlepsi Pracodawcy, który opiera się na opiniach pracowników badanych firm, w Polsce został ogłoszony już po raz czwarty. O miejscu firmy w końcowym zestawieniu decydują wyniki dwóch wskaźników: zaangażowania pracowników oraz wskaźnika spójności, które razem tworzą wskaźnik Najlepszych Pracodawców. Aby znaleźć się na liście Najlepszych Pracodawców, wskaźnik zaangażowania pracowników nie może być niższy niż 65%. Natomiast o kolejności w rankingu decyduje wysokość wskaźnika Najlepszych Pracodawców.

W tegorocznej edycji badania, ankiety wysłano do pracowników zatrudnionych w 126 firmach, z których najliczniej reprezentowane były przedsiębiorstwa z branży IT (14%), usługowej (13%), finansowej (10%), medialno-reklamowej (10%) oraz handlowej (10%). 48% z nich to duże firmy, a pozostałe 52% - małe i średnie przedsiębiorstwa. W tym roku miano Najlepszego Pracodawcy zostało przyznane 12 organizacjom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także