Microsoft podporządkowuje się zakazowi sprzedaży niektórych wersji Worda

Microsoft podporządkowuje się zakazowi sprzedaży niektórych wersji Worda

Microsoft podporządkowuje się zakazowi sprzedaży niektórych wersji Worda
Źródło zdjęć: © Microsoft
13.01.2010 13:13, aktualizacja: 13.01.2010 14:11

Wiele wskazuje na to, że Microsoftowi nie udało się dostosować wszystkich wariantów pakietu Office do obowiązującego od wczoraj sądowego nakazu w sprawie edytora Word.

Jak informuje serwis Ars Technica, obecnie w amerykańskim sklepie internetowym koncernu pakiety biurowe takie jak Office Standard 2007. Office Small Business 2007, Office Standard 2007 Upgrade i Office 2008 for Mac Home i Student Edition nie są osiągalne. Firma nie zmodyfikowała ich jeszcze w taki sposób, aby spełniały warunki narzucone najpierw przez teksański sąd, a później przez sąd apelacyjny. Według Microsoftu wymienione oprogramowanie ma wkrótce ponownie pojawić się w ofercie sklepu. Na razie można za to kupić online zestawy Office Ultimate 2007, Office Professional 2007 i Office 2008 for Mac Business Edition.

Obraz
© (fot. Microsoft)

W maju 200. roku kanadyjska firma i4i wygrała proces przeciwko Microsoftowi o naruszenie patentu na przetwarzanie znaczników XML. Jeszcze w maju sąd przyznał jej 200 milionów dolarów odszkodowania. W sierpniu dodatkowo orzeczono zakaz sprzedaży tych wersji Office’a, które naruszają patent i4i. Microsoft odwołał się od tej decyzji przed sądem apelacyjnym, ale poniósł klęskę. W związku z tym firma zareagowała w ostatnich dniach na orzeczenie sądu, publikując patch dla klientów z USA, którzy po terminie wyznaczonym przez sąd kupią Worda albo Office'a 2007.

Z kolei u amerykańskich sprzedawców detalicznych do nabycia są wszystkie produkty z rodziny Office – tak przynajmniej utrzymuje obserwujący działania Microsoftu blog dziennika "Seattle Post Intelligencer". Wyrok sądu zabrania jedynie samemu koncernowi dalszej dystrybucji wersji Worda wykorzystujących metody przetwarzania dokumentów XML opisane w patencie. Sam Microsoft pracuje nad tym, aby jak najszybciej przywrócić do sprzedaży obecnie nieosiągalne edycje Office’a.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)