Microsoft Office - abonament zamiast pudełka?

Microsoft Office - abonament zamiast pudełka?

Microsoft Office - abonament zamiast pudełka?
Źródło zdjęć: © Microsoft
19.04.2008 22:30, aktualizacja: 21.04.2008 09:41

Microsoft uruchomił prywatną wersję beta nowej usługi. W jej ramach użytkownicy będą mogli skorzystać z aplikacji internetowych, pakietu zabezpieczającego i biurowego po uiszczeniu niewielkiej opłaty. Niewielkiej, ale mającej postać abonamentu wnoszonego co miesiąc.

Robocza nazwa programu to "Albany". Udostępniona edycja Office 2007 to wersja Home and Student zawierająca Worda, Excela, PowerPointa i OneNote. Oprócz niej pojawi się Windows Live OneCare ( program antywirusowy ), Windows Live Mail, Messenger i Galeria Fotografii. Czyli wszystko to, co potrzebne jest do normalnej, typowej pracy na komputerze.

Jak deklaruje Microsoft, pakiet biurowy i zabezpieczający zawsze udostępnione będą w najnowszej istniejącej wersji - a instalacja oprogramowania ma być łatwa i wygodna. Tym samym Redmond najwyraźniej sprawdza grunt przed nadejściem Windows 7 - http://www.pcworld.pl/artykuly/57516.html.

Koniec normalnych pudełek w sklepie? Jeszcze nie

Jak mówi Bryson Gordon, Menedżer Grupy Produktowej "Albany", Microsoft nie rezygnuje ze sprzedaży oprogramowania w sklepach. Dla wielu użytkowników ciągle jest to najlepszy wybór. Istnieją jednak ludzie, którzy zechcą skorzystać z ostatniego wydania Microsoft Office, a przy okazji zabezpieczyć komputer bez ponoszenia wysokich jednorazowych kosztów.

Warto zajrzeć: "Microsoft Launches Beta of New All-in-One Service for Consumers - http://www.microsoft.com/presspass/features/2008/apr08/04-18albany.mspx" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)