Microsoft Office 2010 - zaczęło się

Microsoft Office 2010 - zaczęło się

13.05.2010 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Microsoft ogłosiła dzisiaj dostępność Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint 2010,
a także Microsoft Visio 2010 i Microsoft Project 2010 dla klientów biznesowych na całym świecie.

Firma Microsoft ogłosiła dzisiaj dostępność Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint 2010, a także Microsoft Visio 2010 i Microsoft Project 2010 dla klientów biznesowych na całym świecie.

„Office 201. i SharePoint 2010 definiują przyszłość produktywności biznesowej,” – powiedział Stephen Elop, dyrektor generalny działu Microsoft Business Division. – „Dzięki rodzinie produktów wersji 2010 firmy będą oszczędzać, wprowadzać innowacje i rosnąć. Wszystko za sprawą korzyści płynących z bardziej efektywnej pracy użytkowników na komputerze, z telefonem komórkowym oraz przez przeglądarkę internetową”.

Testy wersji beta Microsoft Office 201. i SharePoint 2010 były największymi przedsięwzięciami tego typu do tej pory – liczba uczestników była trzykrotnie większa niż w przypadku poprzednich testów beta pakietu Office. W rezultacie 8,6 miliona osób używa już pakietu Office 2010 i produktów pokrewnych. Co więcej, ponad 1000 partnerów tworzy już rozwiązania przeznaczone dla produktów 2010.

|

Obraz

|
| --- |

„Oceniliśmy kilka opcji w niedawnych badaniach technologii i wybraliśmy Microsoft Office 201. jako nowy standard oprogramowania biurowego,” – powiedział Mark Mastrianni, dyrektor ds. globalnego licencjonowania i nabywania technologii w GE. – „Platforma ta zapewni GE miejsce wśród pionierów technologii oraz klarowny plan rozwoju, który uwzględnia nasze priorytety biznesowe w nadchodzących latach. Znajomy, łatwy w użyciu interfejs wraz z nowymi narzędziami, które usprawniają pracę zespołową i zwiększają wydajność pracowników i klientów, daje nam przekonanie, że podjęliśmy słuszną decyzję”.

Oferując znajomy styl pracy na komputerze, w telefonie i przez przeglądarkę, Office 201. i produkty pokrewne pomagają użytkownikom i dają nowe możliwości:

- Lepszy kontakt i współpraca poprzez wspólne tworzenie w czasie rzeczywistym dokumentów Microsoft Word, PowerPoint i OneNote, zaawansowane zarządzanie wiadomościami i możliwości organizacji kalendarza w programie Outlook oraz nowy moduł Outlook Social Connector, który zapewnia dostęp do historii komunikacji oraz treści sieci społecznościowych bezpośrednio z poziomu programu Outlook.

- Praca w dowolnym miejscu z wykorzystaniem internetowych aplikacji Office (Office Web Apps). Uproszczone, działające w przeglądarce wersje programów Word, PowerPoint, Excel i OneNote zapewniają dostęp do dokumentów z praktycznie dowolnego miejsca, dają możliwość prostej edycji, zachowują wygląd i styl dokumentu niezależnie od urządzenia –. treść i format pozostają dokładnie takie same podczas przenoszenia go między komputerem, telefonem a przeglądarką.

Office Mobile 201. jest dostępny w serwisie Windows Phone Marketplace jako bezpłatna aktualizacja wszystkich telefonów Windows Mobile 6.5 z poprzednią wersją Office Mobile. Użytkownicy Office Mobile 2010 mogą dokonywać prostych zmian w dokumentach Office i sporządzać notatki poza biurem. Dzięki Office Mobile mogą pracować z dokumentami przechowywanymi w telefonie lub dołączonymi do wiadomości e-mail, a także przeglądać, edytować i aktualizować dokumenty przechowywane w witrynie Microsoft SharePoint 2010. Intranetowe witryny i społeczności SharePoint usprawniają też współpracę bez względu na lokalizację członków zespołu.

- Bardziej atrakcyjna prezentacja pomysłów poprzez edycję wideo, tekstu i obrazów, emisję slajdów w Internecie bezpośrednio z PowerPoint, podgląd na żywo formatowania wklejania w programie Word, łatwe przygotowywanie dokumentów z wykorzystaniem nowego widoku Microsoft Office Backstage oraz nowe wykresy przebiegu w czasie w programie Excel do precyzyjnej wizualizacji trendów i danych.

- Szybki dostęp do danych umożliwiający podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu funkcjonalności typu Business Intelligence w znajomych aplikacjach Office, które przekształcają codzienne dane robocze w cenne informacje.

Okazje dla programistów i partnerów
SharePoint 201. to platforma do współpracy biznesowej w przedsiębiorstwie i w Internecie, która pozwala programistom szybko reagować na potrzeby biznesowe poprzez tworzenie niestandardowych aplikacji i rozwiązań.

SharePoint 201. spełnia obietnicę elastycznych opcji wdrożeniowych: Sandbox Solutions pozwalają skrócić czas pracy procesora nad zadaniami, czas wykonywania zadania przez Microsoft SQL Server oraz obsługę wyjątków. Ponadto te same technologie umożliwiają wdrażanie niestandardowego kodu w SharePoint Online.

Dzięki integracji z Visual Studio 201. programiści mogą wykorzystać znajome narzędzia programistyczne do tworzenia, pakowania i usprawniania rozwiązań SharePoint. Dostępne są również bogate interfejsy API oraz obsługa Open XML, Silverlight, REST i LINQ, co pomaga programistom w szybkim budowaniu aplikacji. Możliwe jest także tworzenie aplikacji, które łączą się z danymi biznesowymi, używają zindywidualizowanych przepływów pracy oraz udostępniają całej organizacji dane i konsole do analizy biznesowej.

Rynek usług integracyjnych SharePoint świadczonych przez programistów i partnerów firmy Microsoft jest obecnie potencjalnie wart 5,6 miliarda dolarów i ma wzrosnąć do 6,7 miliarda dolarów w 2011 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)