Microsoft Office 14: premiera dopiero w przyszłym roku

Microsoft Office 14: premiera dopiero w przyszłym roku
Źródło zdjęć: © Microsoft

25.02.2009 10:30, aktual.: 25.02.2009 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że najnowszy pakiet biurowy Microsoftu, Office 14, pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku. Tak przynajmniej wynika z deklaracji, jaką złożył Steve Ballmer, prezes firmy z Redmond, podczas spotkania z analitykami giełdowymi z Wall Street.

Steve Ballmer podczas spotkania z analitykami z Wall Street stwierdził, że pakiet Microsoft Office 1. nie zostanie wydany w tym roku. Oznacza to, że połączona premiera systemu Windows 7 oraz nowego pakietu biurowego nie dojdzie do skutku. Następca Visty powinien być bowiem dostępny jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w 3 kwartale.
Fakt, że Microsoft Office 1. trafi na rynek dopiero w 2010 roku nie powinien nikogo dziwić. Do tej pory nie została jeszcze wydana wersja beta tego pakietu. Pojawiła się wyłącznie wersja alfa, do której dostęp uzyskało ograniczone grono testerów.
Czy termin wydania pakietu Office 1. ma jednak aż tak duże znaczenie? Niekoniecznie. W przypadku Windows 7 klienci rozczarowani Vistą chcą jak najszybciej zainstalować nowy system. Takie zjawisko nie zachodzi jednak w odniesieniu do wcześniejszych wersji Office'a. Użytkownicy nie wykorzystują pełnego potencjału tego pakietu, są przyzwyczajeni do narzędzi oraz formatów plików i nie są skłonni do wprowadzania poważnych zmian.
Takie postrzeganie sytuacji może się jednak zmienić. Microsoft zapowiada, że najnowsza wersja pakietu będzie zawierać webowe wersje Worda, Excela, Power Pointa oraz OneNote. Dzięki temu łatwiejsza ma być m.in. praca grupowa. Czas pokaże czy tego typu zmiany przekonają klientów do porzucenia dobrze sobie znanej wersji 2007, czy nawet 2003, na rzecz nowego produktu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)