Microsoft: nowe konsole Xbox już niebawem

Strona głównaMicrosoft: nowe konsole Xbox już niebawem
30.05.2016 11:40
Microsoft: nowe konsole Xbox już niebawem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

W 2017 r. do sklepów ma trafić model, który będzie m.in. obsługiwać gogle VR Oculus Rift. Z kolei premiera mniejszej i tańszej wersji aktualnej konsoli Xbox One oczekiwana jest jeszcze w 2016 r.

Firma Microsoft planuje wydać dwie nowe wersje konsoli Xbox. W 2017 r. do sklepów ma trafić model, który będzie m.in. obsługiwać gogle VR Oculus Rift. Z kolei premiera mniejszej i tańszej wersji aktualnej konsoli Xbox One oczekiwana jest jeszcze w 2016 r.

Jak donosi poświęcony grom wideo serwis Kotaku, powołując się na źródła wewnątrz firmy, jeszcze w tym roku ma trafić do sprzedaży nowa - mniejsza i tańsza - wersja konsoli Xbox One. Serwis The Verge zapowiada, że nowa wersja Xbox One będzie o 4. proc. mniejsza niż aktualny model i najprawdopodobniej będzie w stanie obsługiwać rozdzielczość 4K.

Z kolei druga konsola, planowana na 201. r., będzie zawierać znacznie silniejsze GPU niż aktualny model Xboxa. Konsola, znana w tym momencie pod kryptonimem Scorpio, ma również być w stanie obsługiwać gogle VR Oculus Rift. Według doniesień Microsoft próbuje aktualnie nawiązać współpracę z należącym do Facebooka Oculusem.

Wg informacji Kotaku, nowe konsole są częścią większej strategii Microsoftu, mającej połączyć środowiska Xboxa i systemu Windows. Oprócz tego, firma ma w planach zmianę strategii na rynku konsol do gier. Zamiast co kilka lat wydawać całkowicie nowy sprzęt, Microsoft planuje wprowadzać zmiany stopniowo, wypuszczając częściej uaktualnione wersje sprzętu i wydając gry kompatybilne zarówno z różnymi modelami Xboxa, jak i z systemem Windows 10.

Podobne podejście do wydawania stacjonarnych konsol do gier wykazuje firma Sony, która przygotowuje właśnie uaktualnioną wersję swojej konsoli PlayStation 4. Wg doniesień, nowa wersja PS4 ma mieć m.in. ulepszone GPU oraz procesor, zaś gry wydawane na PS4 mają być kompatybilne zarówno z nową, jak i starą wersją konsoli.

Oczekuje się, że zarówno Microsoft, jak i Sony potwierdzą istnienie nowych wersji swoich konsol podczas targów gier komputerowych E3. które odbędą się w połowie czerwca w Los Angeles. Konferencje prasowe obydwu firm zapowiedziane są na 13 czerwca.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)