Microsoft: niezapowiedziany patch

Microsoft: niezapowiedziany patch

Microsoft: niezapowiedziany patch
Źródło zdjęć: © IDG
23.10.2008 12:00

Firma z Redmond udostępni w czwartek wieczorem ( czasu polskiego ) patch bezpieczeństwa o statusie "krytycznego", przeznaczony dla systemów Windows 2000, XP i Server 2003.

Firma z Redmond udostępni w czwartek wieczorem (czasu polskiego) patch bezpieczeństwa o statusie "krytycznego", przeznaczony dla systemów Windows 2000, XP i Server 2003.

W odniesieniu do Windows 2000, XP i Server 2003 łatka ma status "krytycznej", co znaczy, że luka we wspomnianych systemach może posłużyć do zdalnego przejęcia kontroli nad komputerem. Na atak są też narażone maszyny pracujące pod kontrolą Windows Vista i Server 2008, jednak w ich wypadku zagrożenie jest mniejsze (status patcha: "ważny").

Więcej informacji o niezapowiedzianej aktualizacji zabezpieczeń można znaleźć na stronie producenta.

Utartą praktyką Microsoftu jest publikowanie biuletynów bezpieczeństwa w każdy drugi wtorek miesiąca. Aktualizacje "awaryjne", takie jak dzisiejsza, wydawane są w momencie, gdy na wykryte w oprogramowaniu luki powstaje duża liczba exploitów. Microsoft ostatnią tego typu łatkę opublikował w kwietniu br. (usuwała ona z systemu błąd w obsłudze animowanych kursorów). Szczegółowej natury błędu, który ma usuwać dzisiejszy patch, nie ujawniono.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)