Microsoft nabija się z Siri (WIDEO)

Microsoft nabija się z Siri (WIDEO)

Microsoft nabija się z Siri (WIDEO)
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.07.2014 16:46, aktualizacja: 28.07.2014 18:51

Jedną z istotniejszych nowości w Windows Phone 8.1 jest Cortana, a więc cyfrowa asystentka mająca konkurować z Siri i Google Now. Ale czy jest od nich lepsza? Microsoft, jak nietrudno się domyślić, uważa, że tak.

Lumia 635 z Windows Phone 8.1, mimo że jest nowością na rynku, kosztuje raptem około 700 zł. I właśnie ona, a nie sztandarowa Lumia 930, jest bohaterką najnowszej reklamy Microsoftu. Spot porównuje ją i znacznie droższego iPhone'a 5s. A konkretniej, cyfrowych asystentów w obu telefonach.

W obu przypadkach bohater reklamy prosi obie asystentki o przypomnieniu o rocznicy ślubu, gdy zadzwoni żona. Cortana rozumie, że żoną jest kontakt w książce telefonicznej wpisany jako "Caroline" i ustawia przypomnienie. Siri nie posiada takiej funkcji. Następnie mężczyzna prosi o przypomnienie, by kupić kwiaty, kiedy znajdzie się w pobliżu kwiaciarni. Siri ponownie nie potrafi tego zrobić. Na sam koniec Cortana sama z siebie przypomina, że bohater reklamy powinien już teraz ruszyć do restauracji w której umówił się z żoną, z uwagi na panujące utrudnienia na drodze. Czy Siri jest do tego zdolna? Jak nietrudno się domyślić, nie.

Niestety, Cortana nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju. Jej polska premiera planowana jest dopiero na przyszły rok.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Mark Zuckerberg jest już bogatszy od założycieli Google

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)