Microsoft My Phone - wkrótce rozpoczęcie otwartych beta testów

Microsoft My Phone - wkrótce rozpoczęcie otwartych beta testów

Microsoft My Phone - wkrótce rozpoczęcie otwartych beta testów
19.05.2009 15:30, aktualizacja: 19.05.2009 16:19

Użytkownicy będą mogli już wkrótce testować usługę Microsoftu do archiwizacji danych zapisanych w pamięci telefonów komórkowych. My Phone skierowana jest do posiadaczy telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.0 i pozostanie w fazie beta aż do chwili wydania kolejnej wersji mobilnego OS-u Microsoftu.

Usługa My Phone została zaprezentowana po raz pierwszy w lutym br. jednak jej ówczesna funkcjonalność była ograniczona. Za jej pośrednictwem można tworzyć kopie zapasowe danych przechowywanych w pamięci telefonu (np. wiadomości SMS, kontakty, zdjęcia, obiekty kalendarza) i przechowywać je na serwerach Microsoftu. Serwis może okazać się przydatny osobom wymieniającym stary telefon na nowszy model lub tym, którzy zgubili swój aparat.

Usługa oferuje użytkownikowi 20. MB miejsca na dane. Od 19 maja ma być dostępna we wszystkich 25 językach, jakie wspiera system Windows Mobile. Aby z niej skorzystać, należy zarejestrować się lub zalogować podając swoje Windows Live ID, a w telefonie zainstalować klienta My Phone.

Obraz
© (fot. IDG)

My Phone pozostanie w fazie beta do chwili wydania kolejnej wersji Windows Mobile, oznaczonej numerem 6.5. Ma to nastąpić w drugiej połowie br. Przedstawiciele Microsoftu zapowiadają, że finalna odsłona usługi będzie oferować możliwości wykraczające poza archiwizację i backup danych. Jedną z nowych funkcji ma być możliwość odnalezienia zgubionej komórki w oparciu o system nawigacji satelitarnej. W wypadku braku modułu GPS w komórce usługa wykorzysta sieć triangulacyjną lub adres IP telefonu jeśli jest on połączony przez Wi-Fi z Internetem. My Phone pozwoli także zdalnie usunąć dane z telefonu, jeśli zostanie skradziony.
Backup i składowanie danych będą bezpłatne, jednak niektóre pozostałe funkcje mogą być obciążone opłatą.

Więcej informacji: My Phone - http://myphone.microsoft.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)