Microsoft milczy na temat IE 8

Microsoft milczy na temat IE 8

Microsoft milczy na temat IE 8
08.05.2007 12:00, aktualizacja: 08.05.2007 12:17

Przedstawiciele Microsoftu, pytani o to, kiedy pojawi się ósma wersja Internet Explorera, nie podali żadnej daty. Pytanie o kolejną wersję przeglądarki jest o tyle uzasadnione, iż w ubiegłym roku koncern zasugerował, że kolejne edycje IE będą ukazywały się co 12-18 miesięcy.

Chris Wilson, architekt platformy dla IE stwierdził obecnie: "Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nowa wersja nie powstanie przez pięć lat". Warto przypomnieć, że pomiędzy premierą IE 6 a IE 7 minęło właśnie
5 lat i 2 miesiące.

Internet Explorer to wciąż najpopularniejsza przeglądarka na świecie, więc od poziomu jej bezpieczeństwa zależy w dużej mierze bezpieczeństwo całego Internetu. Na pięcioletnią zwłokę nie może więc pozwolić sobie nie tylko Microsoft.

Firma zdała sobie najwyraźniej sprawę zarówno z tego, że jej polityka naraża wielu użytkowników Sieci oraz z tego, że to właśnie brak kolejnej wersji Explorera jest jedną z przyczyn, dla których przeglądarka ta straciła olbrzymią część rynku na rzecz Firefoksa.

Wilson, mówiąc o nowym Explorerze dodał: "Nie ustaliliśmy konkretnej daty. Ale oczekiwanie, że nowa przeglądarka będzie ukazywała się co dwa lata nie jest bezpodstawne". Jeśli więc wierzyć Wilsonowi, Interet Explorer 8 zadebiutuje najpóźniej jesienią przyszłego roku.

Wilson nie chciał zdradzić technologii i funkcji, które trafią do IE 8. Stwierdził, że nie został upoważniony do podania takich informacji. Wspomniał tylko o zwiększonym poziomie bezpieczeństwa, zgodności z CSS 2.1 i polepszeniu obsługi języków obiektowych.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)