Microsoft łata własne poprawki dla Office'a

Microsoft łata własne poprawki dla Office'a
Źródło zdjęć: © Microsoft

15.03.2010 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poprawka przeznaczona dla pakietu Office zmieniała język z angielskiego na chiński w jednym z elementów Panelu Sterowania. To już druga wpadka Microsoftu z aktualizacjami. Dwa dni wcześniej okazało się, że Excel podaje błędne wyniki obliczeń.

*Poprawka przeznaczona dla pakietu Office zmieniała język z angielskiego na chiński w jednym z elementów Panelu Sterowania. To już druga wpadka Microsoftu z aktualizacjami. Dwa dni wcześniej okazało się, że Excel podaje błędne wyniki obliczeń. *

Microsoft ma problemy z poprawkami. Wczoraj potwierdził istnienie drugiego błędu, który powodował zamianę języka z angielskiego na chiński. Wcześniej okazało się, że po zainstalowaniu aktualizacji arkusz kalkulacyjny podaje błędny wynik pewnych obliczeń, jeśli jednocześnie uruchomione jest makro.

Problemy pojawiły się po opublikowaniu zestawu siedmiu poprawek. Microsoft otrzymał wówczas sygnały od użytkowników Excela 200. i 2002, że w "Dodaj lub Usuń Programy" pojawiły się pozycje zapisane w innym języku niż angielski.
Microsoft radzi usunąć błędną aktualizację i zainstalować poprawną, z której usunięto wadliwie działający kod. Więcej informacji na ten temat zamieszczono na blogu Microsoft Office'a.

Błędy znalezione w najnowszych aktualizacjach nie były tak poważne w konsekwencjach. Wcześniejsza poprawka z 9. lutego 2010 r. przeznaczona dla pakietu Office 2007 powodowała zawieszanie się aplikacji, jeśli została uruchomiona w środowisku Windows Server 2008 R2 lub Windows Server 2008.
Według relacji niektórych użytkowników aktualizacja dodatkowo powodowała problemy z działaniem Internet Explorera 8 przy pracy z SharePoint 2007. Podobnie jak w przypadku "językowej" aktualizacji, także w tym przypadku Microsoft szybko opublikował właściwą, pozbawioną błędów poprawkę. Można ją pobrać za pomocą mechanizmu aktualizacji systemu Windows.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)