Microsoft już teraz pracuje nad Surface 2.0

Microsoft już teraz pracuje nad Surface 2.0
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

09.08.2012 15:50, aktual.: 10.08.2012 08:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tablety Surface nie wejdą do sprzedaży przed 26 października, w dniu premiery Windowsa 8, ale Microsoft już teraz pracuje nad Surface 2.0.

Zgodnie z tym, co można przeczytać w ogłoszeniach o pracę jakie Microsoft zamieścił w okresie od czerwca do sierpnia, zespół odpowiedzialny za Surface zajmuje się aktualnie „budową następnej generacji (…) urządzeń, które w pełni mogą wyrazić wizję Windowsa”. Sam fakt, że Microsoft już teraz poszukuje ludzi do pracy nad następną generacją swojego tabletu nie jest niczym szczególnym. Ciekawy za to jest dobór specjalistów poszukiwanych przez Redmond –. mówi sporo na temat cech jakie będzie miało przyszłe urządzenie.

Poza „zwykłymi”. inżynierami i specjalistami od wzornictwa przemysłowego z doświadczeniem w „szybkich procesach projektowych” Microsoft poszukuje specjalistów, których nie spodziewalibyście się znaleźć podczas projektowania zwykłego tabletu.

Redmond poszukuje na przykład specjalistów obeznanych w „procesach wykończeniowych takich jak malowanie, platerowanie i PVD”. PVD czyli Physical Vapor Deposition (Fizyczne osadzanie z fazy gazowej) jest technologią polegającą na osadzaniu na przedmiotach bardzo wytrzymałej powłoki ze skrystalizowanego gazu. Wykorzystywana między innymi do tego, by stworzyć wodoodporne urządzenia.

Microsoft poszukuje również specjalisty w zakresie „alternatywnych źródeł energii”. – czyżby Surface 2.0 miał wykorzystywać energię słoneczną? Na razie są to czyste spekulacje, ale w sumie – dlaczego nie?

Jak na razie rozrastający się zespół pracujący nad tabletami z rodziny Surface przygotowuje się do nadchodzącej premiery pierwszej odsłony. Na efekty pracy nad Surface 2.0 przyjdzie nam czekać do jesieni przyszłego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)