Microsoft: IE 8 pobije Chrome'a i Firefoksa

Microsoft: IE 8 pobije Chrome'a i Firefoksa

Microsoft: IE 8 pobije Chrome'a i Firefoksa
Źródło zdjęć: © Microsoft
16.03.2009 12:30, aktualizacja: 16.03.2009 13:55

Nasze testy dowodzą, że IE 8 jest wolniejszy w benchmarkach od Chrome'a i Firefoksa. Microsoft opublikował dokument, w którym stwierdza jednak, iż nowa przeglądarka w "normalnym życiu" jest szybsza od wspomnianych konkurentów. Dotyczy to zarówno prędkości uruchamiania, jak i ładowania stron.

Benchmarki to tylko jeden ze sposób określenia wydajności przeglądarek internetowych, dla użytkownika końcowego mają jednak znaczenie inne cechy, m.in. wspomniana prędkość uruchamia programu czy otwierania nowych kart. Microsoft nie ukrywa, że w testach syntetycznych IE 8 "obrywa" od konkurencji. Aplikacja zdobywa zaledwie 1. punktów na 100 w ACID3.
W dokumencie Measuring Browser Performance - Understanding issues in benchmarking and performance analysis (dostępnym w postaci plików PDF i XPS), Microsoft zapowiada, że IE 8 jest znacznie szybszy od konkurencji pokroju Google Chrome czy Firefox. Przeglądarka giganta z Redmond ładuje od nich szybciej 1. z 25 najpopularniejszych witryn internetowych. Firefox (3.0.5) wygrywa w zestawieniu 4 razy, Chrome 9. Co ciekawe, IE 8 ładuje szybciej Google.com i Mozilla.com, Firefox natomiast lepiej radzi sobie ze stroną Microsoft.com!
Jedno jest pewne - Internet Explorer 8 jest zdecydowanie lepszy i wydajniejszy od poprzedniej wersji, oznaczonej numerem 7. Użytkownicy tego programu powinni więc, jak najszybciej - po udostępnieniu - zaktualizować oprogramowanie do nowszej wersji. Oficjalna premiera IE 8 przewidziana jest już w tym tygodniu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)