Microsoft: "Google daje 1GB? My oferujemy 25GB, też za darmo"

Microsoft: "Google daje 1GB? My oferujemy 25GB, też za darmo"13.01.2010 14:30
Microsoft: "Google daje 1GB? My oferujemy 25GB, też za darmo"
Źródło zdjęć: © Windows Live

Microsoft skomentował zapowiedź rozszerzenia usługi Google Docs o wirtualny dysk 1GB twierdząc, że sama już od dawna oferuje swoim klientom darmowy dostęp do dysku o pojemności 25GB.

Google zapowiedziało, że już niedługo udostępni użytkownikom możliwość umieszczania na gigabajtowym wirtualnym dysku Google Docs plików o rozmiarze do 250MB. Wiadomo, że za dodatkową pojemność trzeba będzie zapłacić. Według Google rozwiązanie ma przede wszystkim nakłonić użytkowników do zerwania ze starym zwyczajem przesyłania maili z załącznikami do samych siebie.

Wiele osób oczekiwało po deklaracji Google czegoś bardziej przełomowego - szczególnie w świetle nadchodzącego Chrome OS, który będzie przechowywał wszystkie dane w chmurze. Niestety firma jak na razie nie zaprezentowała w tej kwestii nic, co choćby zbliżyło ją do konkurencji. Wystarczy powiedzieć, że Microsoft oferuje w SkyDrive aż 25GB własnej wirtualnej przestrzeni dyskowej.

Sprawa naturalnie nie umknęła specjalistom od marketingu Microsoftu. W specjalnym oświadczeniu Microsoftu, wydanym niemal natychmiast po deklaracji Google, czytamy: "Chcemy tylko po przyjacielsku przypomnieć, że Windows Live oferuje swoim 45. mln użytkowników aż 25GB pojemności dyskowej w chmurze danych Windows Live SkyDrive".
Wiadomo już, że dodatkową pojemność w Google Docs będzie można kupić w cenie 2. centów za 1 GB na rok. Osoby korzystające z Google Apps otrzymają 1 GB i możliwość nabycia dodatkowej powierzchni za 3,50 dolara za 1 GB na rok. To wciąż mało atrakcyjna oferta względem konkurencji. Darmowe narzędzia takie jak Live Mesh czy DropBox już teraz oferują od 2GB do 5GB darmowej pojemności dyskowej z funkcją lokalnej synchronizacji plików.
Nadzieją Google jest fakt, że firma może błyskawicznie podnieść zapowiadany 1GB pojemności do znacznie większej wartości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)