Microsoft: "Firmy uciekają od Google do nas"

Microsoft: "Firmy uciekają od Google do nas"

Microsoft: "Firmy uciekają od Google do nas"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.07.2014 16:49, aktualizacja: 16.07.2014 11:59

Gigant z Redmond ostatnio gorzej sobie radzi wśród użytkowników indywidualnych. Niezmiennie jest jednak oczkiem w głowie klientów korporacyjnych, o czym nie omieszkał wspomnieć podczas konferencji Worldwide Partners Conference 2014.

Gigant z Redmond radzi sobie ostatnio gorzej wśród użytkowników indywidualnych. Niezmiennie jest jednak oczkiem w głowie klientów korporacyjnych, czego nie omieszkano podkreślić podczas konferencji Worldwide Partners Conference 2014.

Google coraz agresywniej próbuje uszczknąć firmie Microsoft nieco rynku rozwiązań dla korporacji. Póki co, nie może się pochwalić zbyt wieloma sukcesami, ku satysfakcji aktualnego lidera. Ten przypomniał o tym na konferencji WPC 2014.

Jak twierdzi Microsoft, wielu jego byłych klientów, którzy postanowili porzucić platformę Microsoftu na rzecz tej od Google, pokornie wraca pod skrzydła giganta z Redmond. Utrzymuje on, że takich korporacji w przeciągu ostatnich 18 miesięcy było aż 785. Microsoft dodaje, że koszty migracji pomiędzy tymi platformami są dość wysokie, co tym bardziej udowadnia wyższość rozwiązań z Redmond nad tymi z Mountain View. Skoro firmy zdecydowały się ponownie ponieść ów koszt, zwłaszcza po tak krótkim czasie, coś musi być na rzeczy.

Niestety, Microsoft nie zdecydował się podać do naszej wiadomości, ilu klientów korporacyjnych porzuciło jego rozwiązania i zostało przy Google.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Zegarek, który zamieni twój nadgarstek w wyświetlacz

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)