Microsoft: Excel znów liczy poprawnie

Microsoft: Excel znów liczy poprawnie

Microsoft: Excel znów liczy poprawnie
Źródło zdjęć: © WP.PL
21.03.2008 12:00, aktualizacja: 21.03.2008 12:29

Koncern z Redmond udostępnił poprawioną wersję uaktualnienia MS08-014, przeznaczonego dla arkusza kalkulacyjnego MS Excel. Wprowadzenie poprawek było niezbędne, ponieważ okazało się, że po zainstalowaniu patcha w Excelu pojawiły się błędy w obliczeniach.

Sprawa dotyczy problemu ujawnionego tydzień temu przez Microsoft - okazało się wtedy, że po zainstalowaniu poprawki dla Excela opisanej w biuletynie MS08-014 aplikacja w przypadku korzystania z pewnych typów makr ( służących do pobierania danych z zewnętrznych źródeł ) zamiast wstawić poprawną wartość liczbową wstawiała 0 ( błąd dotyczył funkcji Real Time Data - pisaliśmy o tym w tekście "Excel - po załataniu stał się omylny" - http://www.pcworld.pl/news/143846.html ).

Już wtedy koncern informował, że jego pracownicy przygotowują nową, poprawioną wersję uaktualnienia - teraz zostało ono udostępnione. Jest ono przeznaczona dla programu Microsoft Excel 2003 z SP2 lub SP3 ( jak się okazało, problem dotyczył tylko tych wersji ) - można je pobrać za pośrednictwem mechanizmu Microsoft Update - http://update.microsoft.com.

Niestety, nie wiadomo dokładnie jaka poprawka spowodowała problem z obliczeniami w Excelu - wspomniany powyżej biuletyn był uaktualnieniem zbiorczym, zawierającym łatki na kilka różnych luk w arkuszu kalkulacyjnym.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)