Microsoft chce ustalać standardy dla stron internetowych

Microsoft chce ustalać standardy dla stron internetowych

Microsoft chce ustalać standardy dla stron internetowych
Źródło zdjęć: © Microsoft
10.08.2009 16:52

Szef zespołu Internet Explorera w Microsofcie Adrian Bateman zapowiedział, że jego zespół chce uczestniczyć w kształtowaniu standardów dla HTML 5. "My, ludzie z zespołu IE, w ramach naszego systemu planowania sprawdzamy właśnie aktualny projekt HTML i zbieramy opinie na jego temat"

Szef zespołu Internet Explorera w Microsofcie Adrian Bateman zapowiedział, że jego zespół chce uczestniczyć w kształtowaniu standardów dla HTML 5. "My, ludzie z zespołu IE, w ramach naszego systemu planowania sprawdzamy właśnie aktualny projekt HTML i zbieramy opinie na jego temat" – pisze Bateman we wpisie z piątku, po którym następuje wyliczenie uwag krytycznych oraz propozycji dotyczących elementów i atrybutów w HTML 5.

Wprawdzie już teraz aktualna wersja Internet Explorera obsługuje niektóre specyfikacje HTML 5. to jednak do tej pory Microsoft odnosił się z rezerwą do dyskusji toczących się w branży w związku z nowym standardem sieciowym i nie wypowiadał się na temat tego, w jakim stopniu on jako lider rynku przeglądarek zamierza obsługiwać ustalone w HTML 5 elementy i atrybuty w przyszłych wersjach IE.

Projekt nowego standardu sieciowego jest prowadzony przez Web Hypertext Application Technology Working Group (WHATWG), grupę roboczą, do której zaliczają się przede wszystkim producenci przeglądarek: Google, Apple, Mozilla i Opera. Specyfikacje dla HTML 5 mają zastąpić wprowadzony w 1999 roku standard HTML 4.01 i dopasować język do aktualnej sytuacji w Sieci. HTML 5 przewiduje między innymi element do oznaczania prostych form geometrycznych. Dzięki HTML 5 łatwiejsze ma się stać także umieszczanie materiałów audiowizualnych i aplikacji na stronach internetowych.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)