Microsoft cenionym pracodawcą wśród studentów

Microsoft cenionym pracodawcą wśród studentów

Microsoft cenionym pracodawcą wśród studentów
20.07.2009 15:30

Polscy studenci kierunków technicznych i ekonomicznych są zgodni – Microsoft jest jednym
z najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Tak wynika z badania instytutu badawczego Trendence „100 Najlepszych Pracodawców w Polsce”. W ocenie przyszłych inżynierów, Microsoft jest najbardziej pożądanym pracodawcą i zajął pierwsze miejsce w rankingu.
Firma znalazła się też na szóstej pozycji rankingu powstałego w wyniku głosowania studentów kierunków biznesowych.

„Takie uznanie wśród studentów jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem i jesteśmy z tego bardzo dumni. Cieszymy się, że studenci tak pozytywnie oceniają nasze zaangażowanie i niewątpliwie jest to dla nas bardzo motywujące. Microsoft jest cenioną marką nie tylko na rynku technologii informatycznych, ale także na rynku pracy. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby naszym pracownikom stworzyć jak najlepsze warunki pracy, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał, swoją kreatywność oraz umiejętności”. – powiedziała Beata Wróblewska-Mazurkiewicz, dyrektor działu zarządzania zasobami ludzkimi w polskim oddziale Microsoft.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Badanie Barometr Absolwenta (Graduate Barometer) zostało przeprowadzone wśród blisko 20. tysięcy studentów z 22 państw europejskich, w tym z Polski. Było to największe badanie tego typu w historii Europy.

„Microsoft wychodzi do studentów z licznymi inicjatywami, ułatwiającymi im start do kariery. Jednym z programów skierowanych do środowiska akademickiego jest Student Partner, dzięki któremu studenci mają stały kontakt z firmą. Nic dziwnego, że wiele osób docenia te działania i wskazuje Microsoft jako dobrego pracodawcę. Dla mnie największą zaletą jest wytwarzanie innowacyjnego oprogramowania, z którego korzystają miliony ludzi na świecie, otwartość na nowe pomysły oraz międzynarodowe standardy stosowane przez firmę”. – powiedział Grzegorz Rycaj, student Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie.

Firma Microsoft od wielu lat angażuje się we współpracę ze środowiskiem akademickim, realizując liczne inicjatywy skierowane do studentów. Są to m.in.:

 Imagine Cup, czyli największy międzynarodowy konkurs technologiczny dla studentów. W ciągu siedmiu lat istnienia, Imagine Cup z lokalnego wydarzenia stał się najbardziej liczącym się konkursem. W jego tegorocznej edycji brało udział się przeszło 30. tysięcy studentów reprezentujących 100 państw. W tegorocznej edycji konkursu trzy drużyny z Polski zajęły miejsca na podium. Pierwsze miejsce i nagrodę specjalną ufundowaną przez pierwszą damę Egiptu H. E. Suzanne Mubarak otrzymał poznański zespół kAMUflage. Ponadto Polacy zdobyli dwa drugie miejsca: w kategorii „MashUp” na podium stanął Monastery of Innovations, a FteamS w kategorii „Interoperacyjność”. Przyszłoroczne finały światowe Imagine Cup odbędą się Polsce.
 Program Student Partner, jest to inicjatywa skierowana do akademickich kół naukowych. Student Partner to osoba, która jest organizatorem społeczności entuzjastów technologii Microsoft (Grupy .NET i Grupy IT). Tworzą ją studenci zainteresowani poszerzeniem swojej znajomości najnowszych technologii zarówno z dziedziny programowania, jak i zagadnień administracyjnych.

 DreamSpark, czyli inicjatywa, w ramach której Microsoft udostępnia studentom zestaw narzędzi technologicznych do programowania (Visual Studio, Expression Studio, SQL Server) i serwerowego systemu operacyjnego (Windows Server).  Platforma Live@Edu to zestaw usług komunikacyjnych hostowanych bezpłatnie przez Microsoft w domenie uczelni. Dzięki platformie studenci otrzymują szereg narzędzi, umożliwiających komunikację i rozwój umiejętności oraz wiedzy, w tym skrzynki pocztowe o pojemności 10GB z dostępem z poziomu urządzeń mobilnych, komunikator internetowy, wirtualny dysk o pojemności 25GB, miejsce na własną stronę internetową w ramach usługi Spaces, Office Live Workspace pozwalający na pracę z plikami bezpośrednio z poziomu strony internetowej oraz Windows Live Writer –. aplikację służącą do prowadzenia blogów.
 Microsoft Office w EduAkcji to program, w ramach którego firma Microsoft oferuje studentom, uczniom oraz pracownikom sektora edukacyjnego pakiety biurowe Microsoft Office na preferencyjnych warunkach. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.edu-akcja.pl/.

Instytut badawczy Trendence jest jednym z czołowych europejskich ośrodków badawczych, który specjalizuje się w badaniach dotyczących rynku pracy. Na ich podstawie najwięksi pracodawcy mogą podejmować decyzje w zakresie polityki rekrutacyjnej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)