Microsoft blokuje Xboksy 360

Microsoft blokuje Xboksy 360

21.05.2007 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft potwierdził, że nie zezwoli użytkownikom modyfikowanych konsoli Xbox 360 na korzystanie z usługi Xbox Live. "Jedną z zalet Live i korzystającej z niej społeczności jest fakt, że stworzyliśmy platformę dla graczy i nie tolerujemy niewłaściwych zachowań, takich jak hacking czy oszukiwanie" - oświadczyli przedstawiciele koncernu.

Z dalszej części oświadczenia dowiadujemy się, że przy próbie podłączenia się do Live przy pomocy zmodyfikowanej konsoli jej użytkownik zobaczy komunikat, w którym przeczyta, m.in. "Dostęp z tej konsoli został zablokowany z powodu naruszenia regulaminu. W celu ochrony usługi Xbox Live i jej użytkowników Microsoft nie podaje szczegółów dotyczących blokowania dostępu". Konto użytkownika nie zostanie zlikwidowane, ale nie będzie mógł korzystać ze zmodyfikowanej konsoli do łączenia się z Live.

Pierwsze próby złamania zabezpieczeń Xboksa 360 zostały podjęte w ubiegłym roku. Po ich pokonaniu właściciele zmodyfikowanych konsoli zyskali możliwość uruchamiania pirackich gier. Ostatnio jednak Microsoft wprowadził oprogramowanie, które jest w stanie wykryć tego typu urządzenia.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)