Microsoft będzie wiedzieć, co instalujesz na swoim Windows 8

Microsoft będzie wiedzieć, co instalujesz na swoim Windows 827.08.2012 09:28
Microsoft będzie wiedzieć, co instalujesz na swoim Windows 8
Źródło zdjęć: © chip.pl

Jeden z bardziej znanych badaczy ds. bezpieczeństwa twierdzi, że Windows 8 przekaże firmie Microsoft informacje o każdej zainstalowanej na nim aplikacji.

Nadim Kobelssi na swoim blogu poinformował o bardzo interesującej "przypadłości", na którą cierpi Windows 8. Otóż okazuje się, że nowy system operacyjny za sprawą Windows SmartScreen nie dość, że przekazuje informacje o każdej zainstalowanej aplikacji firmie Microsoft, to jeszcze robi to w taki sposób, że informacje te mogliby przechwycić hakerzy. Jak twierdzi Kobelssi, Microsoft korzysta z "przestarzałego i niezabezpieczonego" protokołu HTTPS, co może zakończyć się hakerskim atakiem.

Funkcja Windows SmartScreen jest wbudowana i domyślnie aktywna w systemie operacyjnym Windows 8. a zaprojektowana została dla bezpieczeństwa - ma informować użytkownika o bezpieczeństwie użycia pobieranych z internetu aplikacji. Funkcję można wyłączyć, ale według blogera, jest to trudne i dość uciążliwe, bowiem system upomina się regularnie o włączenie jej.

Microsoft na razie ani nie skomentował zarzutów blogera, ani tym bardziej nie zapowiedział jakichkolwiek zmian.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)