Micorosoft liczy świąteczne zyski z XBoxa

Micorosoft liczy świąteczne zyski z XBoxa
Źródło zdjęć: © Microsoft

06.01.2009 11:58, aktual.: 06.01.2009 12:15

Microsoft donosi o rekordowym
wyniku sprzedaży Xbox 360 na terenie Europy, Środkowego Wschodu oraz
Afryki (EMEA) – według szacunków firmy sprzedaż zwiększyła się prawie
dwukrotnie w stosunku do analogicznego okresu w roku 2007

W okresie przedświątecznym ogólna liczba konsol znajdujących się w gospodarstwach domowych osiągnęła poziom 8 milionów sztuk. Tak dobre wyniki pozwoliły uzyskać przewagę nad konkurencyjną konsolą Playstation 3 o milion egzemplarzy. Dane sprzedażowe firmy GfK-Chart Track monitorującej rynek pokazują, że czwarty kwartał zeszłego roku był rekordowym w historii marki Xbox 360, która sprzedawała się prawie dwukrotnie lepiej niż w analogicznym okresie roku 2007.

„_ Koniec roku 2008 okazał się dla nas bardzo dużym sukcesem. ” – powiedział Piotr Pągowski, dyrektor w dziale rozrywki Microsoft. „ Niespotykana do tej pory skala sprzedaży naszej konsoli to efekt rozpoznawalnej marki Xbox 360 w Polsce, agresywnej polityki cenowej, a także dostępu do największej biblioteki najlepszych gier. Wkraczamy w rok 2009 z przekonaniem, że oferujemy najlepszą jakościowo rozrywkę w rozsądnej cenie. _” – dodał Pągowski.

Xbox 360 to zaawansowany system gier wideo i rozrywki. Użytkownicy mają do wyboru wiele doskonałych gier oraz funkcje rozrywkowe niespotykane w przypadku innych urządzeń podłączanych do odbiorników telewizyjnych. Xbox 360 jest domowym centrum cyfrowej rozrywki, które łączy znakomitej jakości treści, w tym własne obrazy i muzykę. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.xbox.com/xbox360.

Konsola Xbox 360 — wyposażona w dysk twardy o pojemności 60 GB i jeden kontroler bezprzewodowy — jest dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 899 zł. W przypadku wersji Xbox 360. Elite, wyposażonej w duży dysk twardy o pojemności 120GB, umożliwiający użytkownikom przechowywanie dodatkowych materiałów, sugerowana cena detaliczna wynosi 1049 zł. Z kolei konsola Xbox 360 Arcade, idealna dla osób zaczynających dopiero przygodę z grami i rozrywką na platformie Xbox, jest oferowana w cenie 669 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)