Messenger również pozwoli dzielić się lokalizacją

Messenger również pozwoli dzielić się lokalizacją

Messenger również pozwoli dzielić się lokalizacją
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Adam Bednarek
28.03.2017 10:51, aktualizacja: 28.03.2017 11:51

Znajomi już wam nie uwierzą, jeśli napiszecie “będę za pięć minut”, chociaż jesteście znacznie bardziej spóźnieni. Messenger idzie drogą Google’a i wprowadza nowość, która uderza w spóźnialskich.

Na pytanie “gdzie jesteś” nie trzeba będzie już odpisywać. Wystarczy w Messengerze wcisnąć przycisk odpowiedzialny za podzielenie się swoją lokalizacją. Nasz rozmówca od razu zobaczy, gdzie jesteśmy. I kiedy dotrzemy do celu:

Funkcja Live Location może pokazać lokalizację albo jednemu rozmówcy, albo całej grupie - bo działa też w czacie grupowym. Dzielenie się miejscem, w którym się znajdujemy, można w każdej chwili wyłączyć. Nie trzeba się obawiać, że znajomi będą obserwować każdy nasz krok. Jeśli sami tego nie zrobimy, opcja wygaśnie po 60 minutach.

Facebook nowość wprowadza stopniowo. Na przykład u mnie Messenger jeszcze nie pozwala pokazywać, gdzie się znajduję, ale zapewne niebawem się to zmieni.

Niedawno podobną funkcję wprowadziło Google w swoich Mapach. Spóźnialscy mają problem - teraz łatwiej ich namierzyć. No, chyba że z nowości nie skorzystają i dalej będą udawać, że zaraz się pojawią..

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)