ycipk-1c70qa

Messenger: Facebook pozwoli cofać wysłane wiadomości. Nowość już jest testowana

Opcja, która od dawna jest na Gmailu, niebawem może pojawić się także na Facebooku. Komunikator Messenger pozwoli usunąć wysłaną już wiadomość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Messenger dostanie nową opcję
Messenger dostanie nową opcję (Archiwum prywatne, Fot: flickr.com / Karlis Dambrans / CC BY 2.0)
ycipk-1c70qa

Każdemu się to zdarzyło: wysłać wiadomość nie do tej osoby, co trzeba, wkleić przez przypadek link czy głupio zażartować, po chwili żałując swojej decyzji. Wiele wskazuje na to, że niebawem Messenger pozwoli wyjść z twarzą z takiej sytuacji. Komunikator umożliwi kasowanie wysłanych wiadomości. Znikną całkowicie - nie tylko nadawca nie będzie ich widział, jak ma to miejsce obecnie, ale także adresat.

O wprowadzeniu takiej funkcji na Messengerze plotkowało się od dawna. Jednak dopiero teraz Facebook przechodzi od słów do czynów. Opcję usuwania wiadomości zauważyła specjalistka do spraw bezpieczeństwa Jane Manchun Wong i opublikowała dowód na Twitterze. Najprawdopodobniej Facebook testuje działanie na niewielkiej liczbie użytkowników.

ycipk-1c70qa

Nie wiadomo jeszcze, jak wiele czasu będziemy mieć na usunięcie wysłanej wiadomości. Np. Gmail pozwala ustawić licznik - na podjęcie decyzji możemy mieć od 5 do 30 sekund. Powinniśmy spodziewać się, że na Facebooku będzie podobnie. Ale co, gdy w tym czasie ktoś już wiadomość przeczyta? Musimy poczekać, aż społecznościowy gigant oficjalnie potwierdzi opcję, by poznać wszystkie szczegóły na jej temat.

Przeczytaj też: Jak cofnąć omyłkowo wysłanego emaila?

Niewykluczone, że nadchodząca nowość na Facebooku to pokłosie ujawnienie informacji na temat tego, że wybrane osoby już wcześniej miały możliwość kasowania wysłanych wiadomości. Korzystał z tego także Mark Zuckerberg. Wysłane przez niego wiadomości do niektórych użytkowników po prostu wyparowały - mimo że nie naruszały standardów społeczności. Facebook oczywiście tłumaczył się bezpieczeństwem. Po ataku hakerskim na Sony Pictures z 2014 roku firma postanowiła lepiej się zabezpieczyć przed ewentualnymi wyciekami poufnych informacji.

ycipk-1c70qa

Osoby, które już teraz chcą zatroszczyć się o swoją prywatność, mogą skorzystać z opcji "tajne konwersacje". Wówczas wiadomość przesyłana w Messengerze jest szyfrowana, da się też ustawić zegar, aby wiadomości zniknęły po określonym czasie.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1c70qa

ycipk-1c70qa
ycipk-1c70qa