Mercedes zapowiada porażkę automatycznych aut Google

Mercedes zapowiada porażkę automatycznych aut Google
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.02.2015 09:29, aktual.: 09.02.2015 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szef koncernu Daimler, do którego należy marka Mercedes-Benz, w ostrych słowach wypowiedział się na temat motoryzacyjnych planów firm z Doliny Krzemowej, a zwłaszcza firmy Google.

Jego zdaniem Google może oczywiście "_ nieźle namieszać _" na rynku motoryzacyjnym, zwłaszcza pod względem rozwiązań związanych z samosterującymi się samochodami, ale na dłuższą metę nie ma szans na zaistnienie na nim w poważny i trwały sposób. Ma jedną podstawową słabość - Google nie jest doświadczonym producentem samochodów.

Jak twierdzi _ Dieter Zetsche _, Google i inne podobne firmy rzeczywiście mogą przyczynić się do lepszego zrozumienia tego, w jaki sposób będziemy użytkować samochody w przyszłości, ale nie wystarczy to, by stały się ich producentami. Dlatego nie postrzega Google'a jako bezpośredniego konkurenta dla koncernu _ Daimler _, a równocześnie zaznacza, że... raczej nie będzie chciał z nim współpracować.

"_ Projektując Mercedesy, zachowujemy wyjątkową dbałość o bezpieczeństwo użytkowników. I nie chodzi tu tylko o zabezpieczenie przed wypadkami, ale także bezpieczeństwo ich danych osobowych. Aby je zapewnić, musimy samodzielnie opracować odpowiednie systemy kontroli i nie korzystać z usług Google, ponieważ w tym przypadku bezpieczeństwo danych jest zagrożone _".

Wygląda na to, że kwestia współpracy z _ NSA _ odbije się Google'owi czkawką w miejscu, które trudno było przewidzieć - na rynku motoryzacyjnym. Choć oczywiście z drugiej strony niemieckie firmy nie są jedyne na świecie i Google ma wielu producentów samochodów, z którymi może rozpocząć współpracę bezpośrednio w Stanach Zjednoczonych. Dobrze dobrany partner może sprawić, że kwestia produkcji samochodów stanie się - wbrew buńczucznym zapewnieniom prezesa _ Daimlera _ - problemem drugorzędnym. A liczyć się będzie to, w czym Google jest naprawdę dobre - skuteczne oprogramowanie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Mercedes wyśmiewa autonomiczne samochody Google

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)