Menlo - tajemnicze urządzenie Microsoftu

Menlo - tajemnicze urządzenie Microsoftu
Źródło zdjęć: © Microsoft Research

10.08.2010 15:19, aktual.: 11.08.2010 09:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od miesięcy w sieci krążyły plotki o tajemniczym urządzeniu o nazwie Menlo. Dział badawczy Microsoftu opublikował właśnie dokument, opisujący prototyp urządzenia przenośnego

Będzie to smartfon z dotykowym ekranem o przekątnej 4,1 cala i rozdzielczości 80. x 480 pikseli. Dodatkowo Menlo będzie posiadać system operacyjny Microsoft Windows Embedded CE 6.0 współpracujący z trójosiowym akcelerometrem oraz, co ciekawe, z cyfrowym barometrem Boscha.

Obraz
© (fot. Microsoft Research)

Ciekawą aplikacją działającą w Menlo ma być "Greenfield". Program wspierający technologię Microsoft Silverlight będzie w stanie odtworzyć przebytą trasę, na przykład w wielopoziomowym budynku czy parkingu samochodowym.

Prawdopodobnie do produkcji urządzenia wykorzystany zostanie procesor ARM, dzięki podpisaniu w lipcu przez Microsoft umowy licencyjnej dotyczącej tych procesorów. Na razie mamy za mało informacji, aby stwierdzić czy będzie to pogromca iPhone'a. Mamy jednak nadzieję, że nowy produkt będzie bardzo dobrze dopracowany, gdyż po klęsce telefonów Kin, ciężko będzie Microsoftowi pokazać, że potrafi stworzyć dopracowane i przemyślane urządzenie tego typu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)