Meksyk. Ogniska kula przeszyła niebo. Świadkowie uwiecznili to na nagraniach [Wideo]

Meteoryt nad Meksykiem
Meteoryt nad Meksykiem
Źródło zdjęć: © YouTube.com

08.10.2020 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jasna kula ognia, a właściwie meteoryt przeszył niebo nad północno-wschodnim Meksykiem. Kilku świadków sfilmowało niezwykłe zdarzenie, co możecie zobaczyć na udostępnionym nagraniu. 

Zaskoczeni obserwatorzy nieba w północno-wschodnim Meksyku, którzy spojrzeli w górę około 22:14. czasu lokalnego we wtorek (6 października 2020 r.), byli świadkami niezwykłego zjawiska. Niebo rozświetliła jasna kula ognia. Był to meteoryt, który przeszedł przez ziemską atmosferę, by wybuchnąć na niebie. 

Niezwykłe zjawisko udało się uchwycić kilku ośrodkom, a jasna kula została również uchwycona przez kilka kamer miejskiego monitoringu w Monterrey. Jak donoszą lokalne gazety, fragment meteorytu spadł w małym miasteczku w sąsiednim stanie Tamaulipas. Poniższe nagranie zostało przygotowane przez redakcję El Norte, codziennej gazety z Monterrey.

Captan meteorito en cielo regio | Monterrey

Jak podaje Newsweek, kula ognia była najbardziej widoczna ponad stanami Nuevo León, Coahuila i Tamaulipas, które graniczą z USA około godziny 22:14. Potwierdza to Global Atmospheric Monitoring Agency, część meksykańskiego Instytutu Badań Geologicznych i Atmosferycznych.

Chociaż tego typu jasne kule ognia są widywane stosunkowo często na całej planecie, to zawsze stanowią niezwykłe widowisko. Większość meteorytów całkowicie spala się w ziemskiej atmosferze, jednak większe z nich często trafiają do oceanu lub uderzają w ziemie, nie powodując zniszczeń. 

Nad Polską już dziś będzie można zobaczyć niepojedynczy meteoryt, a cały rój. Drakonidy będą widoczne na przestrzeni miesiąca, jednak "noc spadających gwiazd", czyli maksimum roju przypada w nocy między 8 a 10 października. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)