Trwa ładowanie...
d1odtom

Masz ten router? Natychmiast go wymień. Możesz stracić pieniądze

Eksperci z CERT Orange ostrzegają przed atakami na przestarzałe routery - producent nie wspiera już sprzętu, więc ten jest podatny na działania przestępców. Użytkownicy mogą straci spore sumy pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uważaj na router
Uważaj na router (Domena publiczna)
d1odtom

Zagrożony jest router D-Link DWR-921 z kartą LTE. Producent zakończył wsparcie dla tego modelu, co oznacza, że nie jest on w żaden sposób aktualizowany i chroniony. Dla przestępców to łatwy cel.

Jak informuje CERT Orange, przestępcy wykorzystują urządzenia do wysyłania wiadomości premium. "Za ich pośrednictwem wykupują np. kody dostępowe do usług subskrypcyjnych, by następnie sprzedawać je online" - czytamy na blogu CERT Orange. Rzecz jasna za wszystko płaci użytkownik routera.

Przestępcy zmienili swoją technikę. Wcześniej przejmowali kontrolę nad kamerami IP i przemysłowymi routerami, aby wysyłać wiadomości na numer zagraniczne, czerpiąc zarobek z terminowania ruchu SMS. Wykorzystując tę podatność, byli w stanie nabić rachunek na wysokość 26 tys. zł!

d1odtom

Czytaj też: Dostał wezwanie na komisariat. Przestępcy wykorzystali słabe hasło do routera

Jeśli więc korzystacie wciąż z routera D-Link DWR-921 – jak najszybciej go wymieńcie. Specjaliści radzą również, by zablokować wysyłanie SMS-ów na urządzeniach, w których znajduje się karta SIM.

Zobacz też: WP Express: Święto graczy komputerowych w Katowicach:

d1odtom

Podziel się opinią

Share
d1odtom
d1odtom
Więcej tematów