Masz abonament w Orange? Za grę na PC lub Xboksa One możesz zapłacić razem z rachunkiem telefonicznym

Masz abonament w Orange? Za grę na PC lub Xboksa One możesz zapłacić razem z rachunkiem telefonicznym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

09.12.2016 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usługa “Dolicz do rachunku w Orange” zaczęła obejmować też platformy Windows 10 i Xbox. To oznacza, że gry na peceta, Xboksa One i Xboksa 360 mogą zostać doliczone do rachunku telefonicznego.

Rozwiązanie “Dolicz do rachunku w Orange” powinno ucieszyć tych abonentów Orange, którzy nie lubią lub nie mogą płacić kartami płatniczymi w sieci - na przykład ze względów bezpieczeństwa. Usługa pozwala doliczyć zakupy zrobione w cyfrowym sklepie Microsoftu na Windowsie 10 i Xboksie do telefonicznego rachunku. Zamiast płacić za gry od razu, wydaje się pieniądze dopiero przy rozliczaniu abonamentu. Wystarczy w ustawieniach konta w Sklepie Windows wybrać domyślną metodę płatności jako "Dolicz do rachunku Orange" i powiązać z nią swój numer.

Z takiej możliwości najbardziej ucieszą się ci, którzy nie mają wolnej sumy, ale wiedzą, że będą mieli ją później - nie trzeba więc czekać aż pieniądze będą na koncie, można "przenieść" opłatę na potem i cieszyć się z gry. Z oczywistych powodów takie transakcje nie są możliwe, gdy ma się numer "na kartę".

Funkcja “Dolicz do rachunku w Orange” ma swoje zabezpieczenia - miesięczny limit transakcji ustawiony jest na 300 zł. Dodatkowo każdą transakcję i tak trzeba potwierdzać hasłem do konta Microsoft.

W podobny sposób za aplikacje “zapłacimy” w sklepie Google Play oraz w grach studia Wargaming, z World of Tanks na czele. Wystarczy powiązać konta w tych serwisach z usługą Orange. Dla osób, które nie chcą bawić się w internetowe płatności, “Dolicz do rachunku w Orange” jest naprawdę wygodną alternatywą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także