Mapa koronawirusa pokazuje, że liczba chorych rośnie coraz szybciej. Najnowsze dane

Mapa koronawirusa pokazuje, że liczba chorych rośnie coraz szybciej. Najnowsze dane17.06.2020 10:57
Mapa koronawirusa pokazuje, że liczba chorych rośnie coraz szybciej. Najnowsze dane
Źródło zdjęć: © RCB

Mimo chwilowego spowolnienia koronawirusa, w ostatnich dniach liczba zakażeń w Polsce i na świecie znów zaczęła rosnąć. Mapa pokazuje już ponad 30 tys. chorych w naszym kraju oraz ponad 8,1 mln przypadków COVID-19 na świecie.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 506 nowych przypadków COVID-19 w naszym kraju. Niestety liczba chorych rośnie szybciej niż przed złagodzeniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa w trakcie epidemii.

17 czerwca, zgodnie z najnowszymi danymi było już 30 701 chorych w naszym kraju. Mimo coraz większej liczby osób, którym udało się zwalczyć koronawirusa, w Polsce od początku epidemii odnotowano ponad 1200 zgonów spowodowanych powikłaniami po COVID-19. W ciągu doby zmarło kolejne 14 osób, co daje łącznie 1286 ofiar śmiertelnych.

W ciągu doby przybyło chorych w woj. śląskim (209 nowych przypadków), łódzkim (64), mazowieckim (57), dolnośląskim (36) oraz małopolskim (23). Nowe zakażenia odnotowano również w miejscach, gdzie do tej pory epidemia stopniowa wygasała. Więcej szczegółów znajdziecie w informacji podanej przez Ministerstwo Zdrowia:

Więcej osób trafiło również na kwarantannę i obecnie przebywa na niej ponad 96 tys. Polaków. Nadzorem epidemiologicznym pozostaje objętych ponad 17 tys. osób. Szczegółowe dane możecie śledzić na mapie zakażeń koronawirusem w Polsce.

Zobacz też: Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy

Koronawirus na świecie

Mapa opracowana przez Johns Hopkins University wskazuje już ponad 8,1 mln zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie. Najniebezpieczniejszą sytuację wciąż obserwujemy w USA, jednak w Brazylii liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 dochodzi już do 1 mln. Sytuacja w poszczególnych państwach wygląda następująco:

  • USA - 2 137 731 chorych,
  • Brazylia - 923 189 chorych,
  • Rosja - 544 725 chorych,
  • Indie - 354 065 chorych,
  • Wielka Brytania - 299 600 chorych.

O wiele mniej nowych przypadków zakażeń odnotowuje się w Niemczech, Francji czy Hiszpanii. Mimo to koronawirus zebrał potężne żniwa - od początku pandemii na świecie zmarło 443 730 osób.

Wczoraj jednak mogliśmy być świadkami przełomu w leczeniu najciężej chorych na COVID-19. Brytyjscy naukowcy podali, że znaleźli pierwszy lek, który skutecznie obniża śmiertelność i może pomóc najciężej chorym.

Szczegółowe informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie, uzyskasz, zapisując się na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)