Mapa koronawirusa pokazuje, że liczba chorych rośnie coraz szybciej. Najnowsze dane

Mapa koronawirusa pokazuje, że liczba chorych rośnie coraz szybciej. Najnowsze dane

Mapa koronawirusa pokazuje, że liczba chorych rośnie coraz szybciej. Najnowsze dane
Źródło zdjęć: © RCB
17.06.2020 10:57

Mimo chwilowego spowolnienia koronawirusa, w ostatnich dniach liczba zakażeń w Polsce i na świecie znów zaczęła rosnąć. Mapa pokazuje już ponad 30 tys. chorych w naszym kraju oraz ponad 8,1 mln przypadków COVID-19 na świecie.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 506 nowych przypadków COVID-19 w naszym kraju. Niestety liczba chorych rośnie szybciej niż przed złagodzeniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa w trakcie epidemii.

17 czerwca, zgodnie z najnowszymi danymi było już 30 701 chorych w naszym kraju. Mimo coraz większej liczby osób, którym udało się zwalczyć koronawirusa, w Polsce od początku epidemii odnotowano ponad 1200 zgonów spowodowanych powikłaniami po COVID-19. W ciągu doby zmarło kolejne 14 osób, co daje łącznie 1286 ofiar śmiertelnych.

W ciągu doby przybyło chorych w woj. śląskim (209 nowych przypadków), łódzkim (64), mazowieckim (57), dolnośląskim (36) oraz małopolskim (23). Nowe zakażenia odnotowano również w miejscach, gdzie do tej pory epidemia stopniowa wygasała. Więcej szczegółów znajdziecie w informacji podanej przez Ministerstwo Zdrowia:

Więcej osób trafiło również na kwarantannę i obecnie przebywa na niej ponad 96 tys. Polaków. Nadzorem epidemiologicznym pozostaje objętych ponad 17 tys. osób. Szczegółowe dane możecie śledzić na mapie zakażeń koronawirusem w Polsce.

Koronawirus na świecie

Mapa opracowana przez Johns Hopkins University wskazuje już ponad 8,1 mln zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie. Najniebezpieczniejszą sytuację wciąż obserwujemy w USA, jednak w Brazylii liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 dochodzi już do 1 mln. Sytuacja w poszczególnych państwach wygląda następująco:

  • USA - 2 137 731 chorych,
  • Brazylia - 923 189 chorych,
  • Rosja - 544 725 chorych,
  • Indie - 354 065 chorych,
  • Wielka Brytania - 299 600 chorych.

O wiele mniej nowych przypadków zakażeń odnotowuje się w Niemczech, Francji czy Hiszpanii. Mimo to koronawirus zebrał potężne żniwa - od początku pandemii na świecie zmarło 443 730 osób.

Wczoraj jednak mogliśmy być świadkami przełomu w leczeniu najciężej chorych na COVID-19. Brytyjscy naukowcy podali, że znaleźli pierwszy lek, który skutecznie obniża śmiertelność i może pomóc najciężej chorym.

Szczegółowe informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie, uzyskasz, zapisując się na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)