Mapa koronawirusa. Coraz więcej chorych poza Chinami. Liczba zakażeń przekroczyła 17 tys.

Mapa koronawirusa. Coraz więcej chorych poza Chinami. Liczba zakażeń przekroczyła 17 tys.
Źródło zdjęć: © WP.PL

03.02.2020 08:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wirus z Wuhan rozprzestrzenia się coraz szybciej na całym świecie. Liczba zakażonych przekroczyła już 17 tys. osób - jest też coraz więcej ofiar śmiertelnych.

Niestety koronawirus wciąż rozprzestrzenia się z ogromną prędkością, a nowe przypadki zakażenia zanotowano m.in. w Szwecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech czy Rosji. Jak na razie wirus z Wuhan nie dotarł jeszcze do Polski, ale liczba zarażonych rośnie na całym świecie.

Mapa wirusa z dnia 3 lutego 2020 pokazuje 17 389 zarażonych na całym świecie, w tym 362 ofiary śmiertelne. Powoli rośnie również liczba wyleczonych osób - dzisiaj odnotowano 487 osób, które zwalczyło wirusa.

Obraz
© WP.PL

Niestety wciąż nie ma skutecznego leku na koronawirus. Lekarze zauważyli, że w leczeniu wspomóc mogą pacjentów leki na HIV, ale intensywnie trwają również badania nad właściwym lekiem. W poszukiwaniach ma wspomóc badaczy sztuczna inteligencja.

Przypominamy jednocześnie, że w Polsce nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa, chociaż kilku osób trafiło do szpitali z podejrzewaniami zarażenia. Minister Zdrowia ostrzega jednak o innych groźnym wirusie, który zbiera pierwsze żniwa w Polsce - wirusie grypy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)