Mapa koronawirusa. Coraz więcej chorych poza Chinami. Liczba zakażeń przekroczyła 17 tys.

Mapa koronawirusa. Coraz więcej chorych poza Chinami. Liczba zakażeń przekroczyła 17 tys.

Mapa koronawirusa. Coraz więcej chorych poza Chinami. Liczba zakażeń przekroczyła 17 tys.
Źródło zdjęć: © WP.PL
03.02.2020 08:26

Wirus z Wuhan rozprzestrzenia się coraz szybciej na całym świecie. Liczba zakażonych przekroczyła już 17 tys. osób - jest też coraz więcej ofiar śmiertelnych.

Niestety koronawirus wciąż rozprzestrzenia się z ogromną prędkością, a nowe przypadki zakażenia zanotowano m.in. w Szwecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech czy Rosji. Jak na razie wirus z Wuhan nie dotarł jeszcze do Polski, ale liczba zarażonych rośnie na całym świecie.

Mapa wirusa z dnia 3 lutego 2020 pokazuje 17 389 zarażonych na całym świecie, w tym 362 ofiary śmiertelne. Powoli rośnie również liczba wyleczonych osób - dzisiaj odnotowano 487 osób, które zwalczyło wirusa.

289840896412056570
© WP.PL

Niestety wciąż nie ma skutecznego leku na koronawirus. Lekarze zauważyli, że w leczeniu wspomóc mogą pacjentów leki na HIV, ale intensywnie trwają również badania nad właściwym lekiem. W poszukiwaniach ma wspomóc badaczy sztuczna inteligencja.

Przypominamy jednocześnie, że w Polsce nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa, chociaż kilku osób trafiło do szpitali z podejrzewaniami zarażenia. Minister Zdrowia ostrzega jednak o innych groźnym wirusie, który zbiera pierwsze żniwa w Polsce - wirusie grypy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)