Malware na komputery Mac, którego łatwo nie usuniesz

Malware na komputery Mac, którego łatwo nie usuniesz

Malware na komputery Mac, którego łatwo nie usuniesz
Źródło zdjęć: © iTopic / CC
04.08.2015 15:27, aktualizacja: 04.08.2015 15:48

Wraz ze zwiększaniem się popularności systemu OS X upada mit o jego rzekomej odporności na złośliwe oprogramowanie. Im więcej Maków na rynku, tym cyberprzestępcy chętniej je atakują. A mają ku temu nową możliwość, diabelnie skuteczną.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa odkryli, że komputery Mac wykazują w pewnych sytuacjach szczególną podatność na cyberataki. Udało im się stworzyć robaka, który infekuje oprogramowanie układowe komputerów Mac i jest prawie niemożliwe do usunięcia. Jedyna metoda na pozbycie się złośnika to wyczyszczenie całego oprogramowania układowego w komputerze a następnie wgranie go na nowo. By zainfekować ofiarę wystarczy skłonić ją do kliknięcia w odpowiednio spreparowane hiperłącze.

Apple na szczęście zareagował na zgłoszenie i jest w trakcie opracowywania aktualizacji systemu. Nie bójmy się więc aktualizować systemu OS X do najnowszej wersji i zatwierdzać opublikowane dla niego oficjalne łatki. To tylko kilka chwil naszego czasu, a korzyści związane z bezpieczeństwem będą nieocenione.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Malware na komputery Mac, którego łatwo nie usuniesz

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)