Makowy tablet wreszcie w sprzedaży

Makowy tablet wreszcie w sprzedaży

Makowy tablet wreszcie w sprzedaży
Źródło zdjęć: © axiotron
02.01.2008 16:00, aktualizacja: 02.01.2008 18:35

Niemal rok po pierwszej prezentacji ModBooka - tabletu PC, którego konstrukcja oparta została na dostępnym w ofercie Apple'a MacBooku - urządzenie trafia na półki sklepów.

Producent komputera, firma Axiotron, zaprezentował ModBooka na ubiegłorocznych targach Macworld Conference & Expo, gdzie urządzenie zyskało nawet wyróżnienie "Best of Show". Nowy ModBook różni się nieco od modelu zaprezentowanego w 2007 r. - http://www.digit.pl/news/105982.html Przede wszystkim, dotykowy wyświetlacz rozpoznaje 512, a nie 256 poziomów nacisku pióra, powleczony jest odpornym na zarysowania tworzywem oraz oferuje wyższe wartości kontrastu, jak też szerszy kąt widzenia.

Nie inaczej jest z kluczowymi podzespołami, takimi jak procesor czy pamięć. Procesorem głównym jest Intel Core 2 Duo 2 lub 2.2 GHz. Maksymalna ilość pamięci to 4 GB. Warto wspomnieć także o chipsecie graficznym Intel GMA X3100, napędzie optycznym combo 24x lub 8x SuperDrive, obsłudze sieci Wi-Fi w standardzie 802.11n i Bluetooth 2.0. Komputer zachował też wszystkie porty znane z MacBooka. Obsługuje też system nawigacji satelitarnej.

ModBook będzie pracował pod kontrolą Leoparda. System wprowadzania danych piórkiem, z jakiego korzysta urządzenie, powstał w wyniku współpracy Axiotron z koncernem Wacom. Komputer współpracuje także z oprogramowaniem Apple Inkwell, wbudowanym w Mac OS X, a służącym do rozpoznawania pisma odręcznego.

W zależności od konfiguracji, komputer kosztować ma 2279 lub 2479 dolarów.

Więcej informacji: Axiotron - http:// http://www.axiotron.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)