Mac mini Server już w Polsce

Mac mini Server już w Polsce

26.11.2009 15:36, aktual.: 26.11.2009 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na polskim rynku pojawił się długo oczekiwany Mac mini Server. Polska cena komputera to 4399 PLN brutto.

Zupełnie nowe podejście do serwera
Firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom osób, które wykorzystują Maki mini jako serwery, oferując najmniejszy komputer Apple w dedykowanej dla nich wersji. Jest on jednak idealnym rozwiązaniem również dla tych, którzy jeszcze nigdy nie posiadali własnego serwera, lecz chcieliby go mieć w domowej sieci lub firmie.

Mac mini Server to komputer do złudzenia podobny do Maka mini, ale bez slotu na płytę CD/DVD. Komputer został pozbawiony napędu optycznego, za to uzupełniony o dodatkowy twardy dysk, dzięki czemu posiada aż 2 dyski o pojemności 500GB każdy. W standardzie ma zainstalowany system Mac OS X Snow Leopard w wersji Server. Reszta komponentów jest taka sama, jak w najmocniejsze wersji Mac mini (MC239).

Obraz
© (fot. Apple)

Mac mini z systemem Snow Leopard Server został zaprojektowany, aby pomóc w komunikacji pracowników zespołowych, chcących współdzielić pewne informacje. To serwer, który obsługuje pocztę e-mail na komputerach Mac, PC i telefonach iPhone i pozwala synchronizować oraz współdzielić kalendarze czy kontakty oraz błyskawicznie uzyskiwać dostęp do plików i wymieniać je między komputerami Mac i PC. W prosty sposób umożliwia tworzenie w pełni funkcjonalnych serwisów i wysokiej jakości podcastów. Także kopie zapasowe tworzone są automatycznie.

Zaawansowany sprzęt sieciowy i nowoczesne oprogramowanie sprawiają, że Mac mini Server można bez problemu zintegrować z każdym środowiskiem komputerów Mac lub PC.

Obraz
© (fot. Apple)

Przyjazny dla środowiska
Mac mini z systemem Snow Leopard Server w stanie bezczynności pobiera mniej niż 1. watów. To 4,5 razy mniej, niż typowy podobnie wyposażony serwer. Co więcej, jest wykonany z aluminium dobrze nadającego się do recyklingu, dzięki czemu ma znikomy wpływ na środowisko.

Komputer występuje w jednej konfiguracji o następujących parametrach:
Procesor: 2.53GHz Intel Core 2 Duo
Pamięć: 4GB
Dysk: 2 x 500GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9400M
System operacyjny: Mac OS X Server Snow Leopard

Sugerowana cena detaliczna brutto: 4399PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)