Ma 101 lat i pokonał koronawirusa. Przeżył już hiszpańską grypę i II wojnę światową

Ma 101 lat i pokonał koronawirusa. Przeżył już hiszpańską grypę i II wojnę światową

Ma 101 lat i pokonał koronawirusa. Przeżył już hiszpańską grypę i II wojnę światową
Źródło zdjęć: © Getty Images | Simona Granati - Corbis / Contributor
Karolina Modzelewska
28.03.2020 10:55

Starszy mężczyzna został zwolniony ze szpitala po tym, jak lekarze upewnili się, że całkowicie wyzdrowiał i pokonał groźnego koronawirusa. Jest jednym z najstarszych pacjentów, którzy wygrali walkę z COVID-19.

Jak donosi CNN, o całej sytuacji poinformowała Gloria Lisi, wiceburmistrz włoskiego miasta Rimini. Ponad 100-letni mężczyzna, nazywany "Pan P" został przyjęty do szpitala Ospedale Infermi di Rimini siedem dni po tym, jak przeprowadzone u niego testy na COVID-19 dały pozytywny wynik. Szpital opuścił w czwartek (26.03.2020 r.).

Lisi powiedziała, że jego "naprawdę nadzwyczajne" wyzdrowienie daje "nadzieję na przyszłość". Dodała: "Pan P to zrobił. Jego rodzina zabrała go do domu wczoraj wieczorem, aby nauczyć nas, że nasza przyszłość za 101 lat nie została jeszcze napisana".

Włoch przetrwał grypę hiszpankę i II wojnę światową

"Pan P" urodził się w 1919 r., czyli w czasach pandemii grypy hiszpanki, która według różnych szacunków zabiła od 30 do 50 mln osób na całym świecie, w tym około 600 tys. Włochów. Przeżył również II wojnę światową, uznawaną za jedną z większych klęsk ludzkości. W jej trakcie życie straciło blisko 60 mln osób. Można więc powiedzieć, że pandemie nie są mu obce, podobnie, jak i ogromne kryzysy społeczne.

101-letni mężczyzna pokonał również koronawirusa, co wzbudziło duże zadowolenie wśród włoskich lekarzy. Kiedy pacjent zaczął szybko odzyskiwać zdrowie, wszyscy w Ospedale Infermi di Rimini o nim mówili. Jego historia jest bowiem optymistycznym akcentem wśród doniesień o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)