Ma 101 lat i pokonał koronawirusa. Przeżył już hiszpańską grypę i II wojnę światową

Ma 101 lat i pokonał koronawirusa. Przeżył już hiszpańską grypę i II wojnę światową
Źródło zdjęć: © Getty Images | Simona Granati - Corbis / Contributor
Karolina Modzelewska

28.03.2020 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Starszy mężczyzna został zwolniony ze szpitala po tym, jak lekarze upewnili się, że całkowicie wyzdrowiał i pokonał groźnego koronawirusa. Jest jednym z najstarszych pacjentów, którzy wygrali walkę z COVID-19.

Jak donosi CNN, o całej sytuacji poinformowała Gloria Lisi, wiceburmistrz włoskiego miasta Rimini. Ponad 100-letni mężczyzna, nazywany "Pan P" został przyjęty do szpitala Ospedale Infermi di Rimini siedem dni po tym, jak przeprowadzone u niego testy na COVID-19 dały pozytywny wynik. Szpital opuścił w czwartek (26.03.2020 r.).

Lisi powiedziała, że jego "naprawdę nadzwyczajne" wyzdrowienie daje "nadzieję na przyszłość". Dodała: "Pan P to zrobił. Jego rodzina zabrała go do domu wczoraj wieczorem, aby nauczyć nas, że nasza przyszłość za 101 lat nie została jeszcze napisana".

Włoch przetrwał grypę hiszpankę i II wojnę światową

"Pan P" urodził się w 1919 r., czyli w czasach pandemii grypy hiszpanki, która według różnych szacunków zabiła od 30 do 50 mln osób na całym świecie, w tym około 600 tys. Włochów. Przeżył również II wojnę światową, uznawaną za jedną z większych klęsk ludzkości. W jej trakcie życie straciło blisko 60 mln osób. Można więc powiedzieć, że pandemie nie są mu obce, podobnie, jak i ogromne kryzysy społeczne.

101-letni mężczyzna pokonał również koronawirusa, co wzbudziło duże zadowolenie wśród włoskich lekarzy. Kiedy pacjent zaczął szybko odzyskiwać zdrowie, wszyscy w Ospedale Infermi di Rimini o nim mówili. Jego historia jest bowiem optymistycznym akcentem wśród doniesień o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)